Kolíňáci se setkali s mistry republiky v cyklokrosu

„Pořadatelé sobotního šampionátu cyklisté Expres Merida Team Kolín v Kolíně se rozhodli uskutečnit setkání těch, kteří naši mistrovskou historii zlatým písmem psali," zahájil po uvítání všech přítomných setkání s mistry cyklokrosu legendární spíkr a znalec cyklokrosové historie Jindřich Pulman. . „Bohužel tedy musím říci, že z těch sedmadvaceti figurujících jmen už mezi námi definitivně čtyři z velikánů cyklokrosu a vůbec cyklistiky jako takové nejsou," pokračoval ve své vzpomínkové řeči Jindřich Pulman. A pak začal hovořit o těch, kteří do Kolína dorazili. Byli jste se na hvězdy tohoto sportu také podívat?

Kolínský rozpočet nejvíce zatíží autobusové nádraží

Příjmy zhruba 915 milionů korun, výdaje 913 milionů korun, rezerva cca 1,9 milionu korun. Tak by se dal stručně shrnout návrh rozpočtu na rok 2016, který schválila nedávno městská rada. Nyní budou rozhodovat kolínští zastupitelé. Tito budou o rozpočtu jednat na svém zasedání 25. ledna. V současné době se Kolín řídí rozpočtovým provizoriem. Starosta Kolína Vít Rakušan však řekl, že nevidí důvod, proč by zastupitelstvo mělo mít se schvalováním rozpočtu problém. „Myslíme si, že je rozpočet připraven proinvestičně," řekl.

Vstup na oddělení karantény útulku je nyní zakázán!

Stavebními úpravami prochází nyní psí útulek. Výsledkem budou vhodnější povrchy, ale i úspory tepla. Vyměněná jsou už okna na čele budovy, dvoje nové vchodové dveře, pracuje se na nové střeše. Do původní už hodně zatékalo, navíc se zjistilo, že nebyla vůbec izolovaná. Vyměněná okna jsou už teď hodně znát, a to zatím nikterak moc nemrzne.

Chystá se rekonstrukce bývalé svobodárny nemocnice

Rekonstrukce bývalé svobodárny či obměna počítačového tomografu. To jsou akce, jež patří mezi plány Oblastní nemocnice Kolín na letošní rok. Součástí projektu jsou nejen nové prostory pro vzdělávání, ale především nová mateřská školka a ubytovací kapacity pro nedostatkové zdravotnické profese.

Srdcaři Kolínského deníku jsou ve finále Řádu srdce

Kronikářka a organizátorka společenských akcí Ivana Havlínová a emeritní primář Václav Navrátil. To jsou vítězové okresního kola projektu Řád srdce, který organizují regionální Deníky ve středních Čechách a v Praze. Patří k nim i Kolínský deník. Právě vy, čtenáři Kolínského deníku, jste svým hlasování poslali do krajského finále Ivanu Havlínovou a Václava Navrátila. Už nyní máte možnost podpořit „srdcaře" z Kolínska v krajském kole.

My ne, to ti před námi, říkávají politici

Začátek tohoto roku bude možná v Úvalech datem vzniku nové tradice. Na pozvání současného starosty Petra Boreckého se sešli na společné večeři demokraticky zvolení starostové Úval Jan Šťastný a Ivan Černý . Během večeře si současný i bývalí starostové povídali o aktuálních věcech, které se ve městě řeší, ale také o historii .

A jaký týden jste měli vy? Napište na e-mail redakce.kolinsky@denik.cz