Rozsvěcení vánočního stromu bude bez popové hudby
Vánoční akce na kolínském náměstí dostanou jinou podobu. Koncepce minulých let, když se v pátek rozsvěcel vánoční strom a současně se na náměstí odehrály trhy, se tak změní. „Rozsvěcení vánočního stromu se i v souladu s tradicemi přesouvá na první adventní neděli, což je spojeno s kulturním programem," řekl starosta. Navíc se změní i program. Místo známých hvězd dostanou prostor místní umělci.

Patnáct přestupků řešila policie o dušičkovém víkendu
Více než dvacet procent kontrolovaných řidičů se o dušičkovém víkendu dopustilo dopravního přestupku. Svými slovy to potvrdila tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. „Policisté kontrolovali celkem sedmdesát vozidel," řekla Martina Fejfarová s tím, že u patnácti z nich policisté řešili přestupek. U třech řidičů na Kolínsku pak policisté pomocí orientační dechové zkoušky odhalili přítomnost alkoholu v dechu.

Posun: podzemní kontejnery objíždí už jen jednou za den
Nepořádek kolem podzemních kontejnerů, hrdlo nádoby ucpané, tašky s odpadem položené kolem, část odpadu rozfoukaná po polovině ulice. Tak vypadaly krušné začátky fungování podzemních kontejnerů v Kolíně. Ale už je lépe. „Jsem strašně moc ráda, že mohu říct, že stav kolem podzemních kontejnerů se výrazně zlepšil o 80 až 90 procent," zhodnotila jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.

Advent klepe na dveře. Co obce a města chystají na zahájení?
Jak jsem již nastínila v úvodu, advent se blíží. Proto jsme pro vás zmapovali, kdy se na různých místech na Kolínsku budou rozsvěcet vánoční stromečky a jaké akce k této příležitosti obce a města chystají. Na mnoha místech vystoupí děti, někde půjde světýlkový průvod, jinde se bude vařit rybí polévka. Některá města mají připravené trhy. Na většině míst se pak zahřejete například punčem. Tak kam se vydáte zahájit svátky klidu vy?

V parcích Kolína se objeví žluté a bílé narcisy
Revitalizace zelených ostrůvků v parkovací ploše v Roháčově ulici je jednou z akcí na úseku veřejné zeleně, do které se pustilo AVE Kolín ve spolupráci s odborem životního prostředí. „Plochy mezi parkovacími stáními byly přeměněny na trvalkové záhony. Měly by kvést v průběhu celého roku," říká jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová. „Zbývá nám zaměřit se ještě na odplevelení, příliš se to v těchto místech nedaří, protože auta tam stojí prakticky neustále," dodala jednatelka.