Nového mostu se dočkají do konce roku
Po dlouhém čekání se občané Klášterní Skalice konečně dočkají. Do konce tohoto roku by měl být hotový nový most přes Výrovku, který nahradí ten stávající, poškozený a nevyhovujíc, avšak historicky významný. Nový most by podle starosty obce Jaroslava Lukeše měl být železobetonový s jedním průchodem. „Tím by měl být umožněný lepší průtok vody," vysvětlil starosta. Jak byste se rozhodli vy? Postavit nový moderní most nebo opravit starý historicky cenný, ale nevyhovující?

Benešova ulice je ode dneška uzavřená
Až do 20. prosince bude trvat uzavírka Benešovy ulice, která odstartovala kvůli velké opravě vodovodního řadu. Částečná uzavírka je dlouhá téměř 600 metrů a omezí také autobusovou dopravu. Ale opravit se to musí, pochopitelně. A tak je třeba respektovat objízdné trasy.

Skluz v dostavbě kouřimského skanzenu se zatím nelepší
Práce na dostavbě skanzenu pokračují, stejně jako snaha o jejich urychlení. „Stále jednáme s dodavatelskou firmou," řekla Nicole Mertinová, mluvčí Středočeského kraje, který je investorem této stavby. Stihne se tedy všechno včas a neohrozí se proplacení evropských dotací na tuto akci? Věřme, že nakonec ano a my se budeme v brzké době moci podívat, co nového skanzen přinese.

V areálu bývalých technických služeb vyroste přes 150 bytů
Využití rozlehlého areálu bývalých technických služeb na rohu Václavské a Kmochovy ulici, ze kterého se AVE Kolín odstěhovalo už na konci roku 2010, dostalo zelenou. Stavební úřad Kolín vydal územní rozhodnutí o umístění stavby a stavební povolení společnosti s ručením omezeným z Chrudimi, která zde bude stavět Rezidence Street Kolín se 151 novými byty. Kolíňáci tak budou mít možnost bydlet v novém.