Okružní ulice je opravená
Okružní ulice v Kouřimi se poslední červencový den otevře motoristům. „Ve čtvrtek 30. července máme poslední kontrolní den a předání stavby," potvrdila informaci svými slovy starostka města Zuzana Čiháková. Od pátku tedy mohou po Okružní jezdit automobily. Rekonstrukce začala již na podzim minulého roku. Pokračovala pak od letošního jara.

Kolín rozšíří parkovací místa u nákupního centra
Zaparkovat v Kolíně by mohlo být opět o něco snazší. Nebude to však zadarmo. Město plánuje pozemek u kolínského nákupního centra, který je však v soukromých rukou, provizorně zpevnit a umístit na něj parkovací automat.

Při požáru u Nučic pomáhal vrtulník s bambi vakem
Druhý stupeň požárního poplachu, čtrnáct jednotek hasičů a vrtulník s bambi vakem si vyžádal požár pole u Nučic. O den dříve hasiči bojovali s plameny u Dobrého Pole. Tam zasahovalo na poli sedm hasičských jednotek.

Policisté evakuovali 52 lidí, v Jaselské měla být bomba
Klidná noc skončila předčasně pro více než padesátku lidí, kteří nocovali v Jaselské ulici. Bomba v ubytovacím zařízení! Tak znělo hlášení, které přijala tísňová linka 112 čtrnáct minut po čtvrté hodině ranní. Spánek skončil. Dorazili policisté. Nastala nervozita. Tak jako v loňském roce v kulturním domě šlo však o planý poplach. Pachatele policisté dopadli záhy.

Již dvě auta zmizela pod hladinou Sandberku
Břehy vodní nádrže Sandberk jsou následkem těžby a eroze nestabilní. Může tak dojít k jejich sesuvu. Na nebezpečí upozorňují policisté z Kolína. „Chceme upozornit případné návštěvníky přírodní nádrže Sandberk, aby v případě jízdy vozidlem dbali zvýšené opatrnosti," řekla tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. Již dvakrát se totiž stalo, že automobily sjely do vody.

Střecha obecního úřadu je v havarijním stavu
Střecha obecního úřadu v Maloticích je v havarijním stavu. Žádá si proto rekonstrukci. Starostka obce Radka Jirkovská však nechce opravovat pouze střechu. Ráda by se pustila do rozsáhlé rekonstrukce budovy, kde sídlí obecní úřad.

Na kolínském centrálním hřbitově hořelo
Poblíž obřadní síně na kolínském centrálním hřbitově hořelo. Nenasytné plameny polykaly chatku osob bez přístřeší, již dlouhou dobu však byla tato „stavba" opuštění.
Naštěstí se v ní v tu dobu nikdo nenacházel. Co konkrétně plameny odstartovalo?Podle vyšetřovatele je příčinou požáru nedbalost. „Někdo tam mohl hodit například nedopalek od cigarety," řekla k příčině požáru Kolínskému deníku mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.Situace se neobešla bez dramatických chvil. Na místě požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Dva roky po povodni se historický most dočká rekonstrukce
Most, který poničila povodeň v červnu roku 2013, se dočká rekonstrukce. Začátek prací však paradoxně s sebou přinese další komplikace. Zatímco do této chvíle na most měly zákaz vjezdu automobily, ale pěší tudy chodit mohli, až se začne stavět, bude most zavřený také pro ně. „Stavba bude předaná v pondělí 3. srpna," prozradil starosta obce Martin Sýkora. Chodci tak budou muset využívat obchůznou trasu.

Putovali jsme po Kolínsku
V rámci Letního putování Deníku jsme tento týden putovali právě po našem kraji. V úterý jsme představili Kolínsko komplexně. Ve středu jsme vás seznámili s turistickými a cyklistickými trasami.Připomněli jsme vám, kam se podívat v rámci sportovních aktivit. Další den patřil koupání. Kam se jet na Kolínsku vykoupat? To nyní již všichni víme. Včera jsme prozradili, kde se skvěle najíst.

A jaký týden jste měli vy? Napište na redakce.kolinsky@denik.cz