Centrum Kolína projde zásadní rekonstrukcí
Širší centrum Kolína by mělo projít zásadní rekonstrukcí. Možnou investici nastínil starosta Vít Rakušan. Ta by se ale mohla odehrát až v roce 2017, radnice ji chce stihnout do konce svého volebního období. Na kolik by vyšla, ale zatím není úplně vyčísleno. „Velmi hrubý odhad je 10 až 15 milionů korun," nastínil kolínský starosta.

Kouřim má pracovníka, který pomáhá lidem v nouzi
Kouřimští se již mohou v nouzi obrátit na komunitního pracovníka města. Žena, která tuto funkci zastává, je k dispozici všem, kteří se dostali do nějaké obtížné životní situace. „Velkou úlohou komunitního pracovníka je i propojování generací," řekla Zuzana Čiháková, starostka města.

Školní lavice zejí prázdnotou, začaly prázdniny
Školní rok definitivně skončil. V úterý ráno přišli všichni školáci do tříd slavnostně oblečeni, mnozí v rukou nesli místo aktovek jen desky, květiny a dárky. Čekalo je totiž rozdávání vysvědčení. Někteří si šli pro závěrečné vysvědčení úplně poprvé, jiní naopak třeba naposled. Všem však svorně začaly ty nejdelší prázdniny v roce. Letní prázdniny.

Přijdou do Kolína uprchlíci? Zatím se neví
Téma uprchlíků, resp. jejich příjímání Evropskou unií, hýbe společností. Někteří jsou pro, jiní proti. Samotné obce či jednotlivá města však ještě nevědí, zda vzniknou interní kvóty České republiky, podle kterého si uprchlíky rozeberou. Kolínskému deníku to řekl starosta Vít Rakušan.

Opozice: Lapidárium musíte lépe označit
Za nedostatečné považuje opoziční zastupitel Jan Hora označení kolínského lapidária, tedy výstavního místa soch, které se nachází pod kolínskou radnicí. Řekl to na minulém zasedání městského zastupitelstva.

Nemocnice má novou gamakameru
Několik vysoce moderních přístrojů za více než 40 milionů korun začalo sloužit pacientům v Oblastní nemocnici Kolín.
Jak upřesnil ředitel Petr Chudomel, nemocnice zakoupila nový denzitometr na měření hustoty kosti pro zkvalitnění diagnostikování osteoporózy, tři ultrazvuky pro mammografický screening, pro centrální rentgen a pro screening trimestrálních vad na gynekologicko porodnickém oddělení a dva plně digitalizované skiagrafické přístroje.