Pečky rozdaly sedmnáct čestných občanství

V rámci oslav 90. výročí povýšení na město uspořádaly Pečky slavnostní zasedání zastupitelstva města. To mělo jen jeden bod. Předání listin k udělení čestného občanství význačným osobnostem spojených s městem a cen města Pečky.

Prezident zamířil na Kutnohorsko a Nymbursko
Prezident republiky Miloš Zeman se vydal na třídenní cestu po Středočeském kraji. Rodný Kolín však tentokrát nenavštívil. Nejbližšími okresy, kam se za ním mohli Kolíňáci vydat, bylo Kutnohorsko a Nymbursko.

Kolín oslavil padesát let přátelství s Kamenzem
Vernisáž výstavy a hudební i taneční večer takový byl program setkání Kolíňáků a zástupců německého města Kamenz, který se konal u příležitosti již padesát let trvajícího partnerství obou měst.

Město potřebuje novou školu, využít chce bývalý pavilon
Už předcházející školní rok neměly školy vůbec jednoduchou situaci, když měly pojmout nápor prvňáčků. Využívaly provizorní prostory, hrozilo spojování tříd s menším počtem žáků. Jedna třída se začala učit v budově základní umělecké školy, jinde se pustili do přebudování školní šatny na učebnu. Situaci by mohlo vyřešit využití stávajícího objektu bývalého infekčního pavilonu č. p. 1100. Po přestavbě na školu by mohl pojmout 180 dětí.

Pálení ohňů je nutné předem nahlásit hasičům
Užili jsme si každoroční pálení ohňů. Ještě předtím jsme vás však informovali o tom, jaké má každý povinnosti při zakládání a udržování ohně. S pravidly nás seznámil tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Věděli jste že nahlásit oheň je povinnost? A že to lze splnit přes webový formulář na internetových stránkách středočeských hasičů?

Policisté je chytli přímo při „vaření" pervitinu
Přímo při výrobě metamfetaminu, tedy pervitinu, zadrželi policisté šest lidí, které obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Kolínskému deníku to řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Opravoval stožár vysokého napětí, jenže z něj spadl
Opravoval stožár vysokého napětí, jenže z něj spadl. Tak by se dala ve stručnosti popsat nehoda, která se stala v obci Krakovany v úterý v pět hodin odpoledne.Devětadvacetiletý muž spadl zhruba z osmi metrů, do traumacentra ve střešovické nemocnici ho převážela letecká záchranná služba.

A jaký týden jste měli vy? Co se dělo ve vašem okolí? Je něco, co vás pálí a chtěli byste na to upozornit také ostatní? Napište na redakce.kolinsky@denik.cz