V automobilce TPCA odbory vyhlásili stávkovou pohotovost

„Stávková pohotovost neznamená stávku, výroba automobilky pokračuje zcela bez omezení, stejně tak vyjednávání mezi odbory a firmou pokračuje," reagoval mluvčí automobilky TPCA Radek Kňava. Předsedové obou odborových organizací, jež v TPCA působí, stávkovou pohotovost potvrdili. „Chceme tím podpořit kolektivní vyjednávání," uvedl Ivo Navalaný z odborové organizace KOVO.

Hudební soutěž Kolínský Otík startuje

Do čtyř soutěžních kategorií jste mohli nominovat kolínské umělce. Teď ale přichází ten pravý čas pro to, abyste vybrali podle svého ty nejlepší, kteří získají prestižní ocenění!

Hlasovat můžete v následujících kategoriích: Kapela roku, Muzikant roku, Hudební počin roku. Hlasovat se bude jak pomocí tištěných kuponů v Kolínském deníku, tak také pomocí ankety na webu na adrese www.kolinsky.denik.cz/otik.

Chtějí zvýšit kapacitu školy, současná stačit nebude

Černokostelečtí potřebují zvětšit kapacitu školy. Letos přijaté děti se do původních prostor ještě vejdou, v dalších letech by však škola mohla mít problém. Proto potřebují nové prostory, ty zase potřebují rekonstrukci.

Město samozřejmě bude na nákup a rekonstrukci žádat o dotace, když však peníze nedostanou, budou muset vymyslet menší projekt za méně peněz z rozpočtu města.

Jan Dufek byl zvolen Osobností Kolína

Podnikatel Jan Dufek se stal kolínskou osobností roku. O udělení titulu Osobnost Kolína za rok 2014 rozhodlo na svém zvláštním zasedání spolkové předsednictvo, jež vybíralo z šestice nominovaných, mezi nimiž byli také chirurg Milan Rak, policista Jan Virgala, terapeutka Tereza Malichová, vynálezce Miroslav Petružálek a projektant Bohuslav Neumann.

Helena Jiranová bodovala ve Sportovci Kraje

Ve sportovní anketě Sportovec Středočeského kraje uspěli také kolínští sportovci, a to ve významném měřítku. V kategorii dospělých slavila úspěch kolínská atletka Helena Jiranová z TJ Sokol Kolín, která skončila na čtvrtém místě. Na sedmém byla oštěpařka Petra Andrejsková, také z TJ Sokol Kolín. Desáté místo obsadil kolínský cyklista Tomáš Paprstka z Remerx Merida Team Kolín. V kategorii kolektiv dospělých mohli slavit cyklisté z Remerx Merida Team Kolín, v kategorii mládež jednotlivci získala třetí místo atletka Zuzana Pražáková z TJ Sokol Kolín.

Průmyslová zóna získá novou zeleň

Jeden milion korun. Takový peněžní dar získalo město Kolín od firmy Gefco, která sídlí v kolínské průmyslové zóně. Právě ta se za tyto peníze ozelení keři a stromy. Se sázením nových stromů se však počítá i v samotném Kolíně. Podle aktuální varianty to vypadá, že výsadba keřů v průmyslové zóně se odehraje na jaře příštího roku, celkem vyjde investice do zeleně na 250 tisíc korun.

A jaký týden jste měli vy? Zažili jste něco, o čem by čtenáři měli vědět? Pište na redakce.kolinsky@denik.cz