STOJANOV MÁ KMOCHA
Příští Kmochův Kolín bude organizačně zajišťovat ing. Jordan Stojanov. V Kolíně letos organizoval prodejní akci na náměstí, zabývá se oborem „výstavnictví" a v ulici Na Hradbách má prodejnu s textilem.
Výběr potvrdila městská rada. Do výběrového kola včetně něj postoupili pouze tři vážní uchazeči.
Zajímavé organizační nápady přinesli zbývají dva zájemci Luboš Votroubek (agentura Impreso z Býchor) a Mgr. Kukalová ( Art Accord Agency Praha) a výběrová komise doporučila při organizaci dechovkového festivalu jejich organizační spoluúčast.

RÁNY V MLZE
K sérii dopravních nehod došlo ve středu 11. října v katastru obce Kbílek. Hned ráno v 6.45 hod. přehlédl v mlze řidič nákladní Tatry odstavenou Š 706 s přívěsem a přes intenzivní brzdění do ní narazil. Za necelou půlhodinu byl nucen zastavit autobus, do kterého zezadu narazila Honda Civic a následně Š Favorit.
V tom samém čase v opačném směru jízdy z Kolína na Kbílek řidič Š Forman narazil do Š Favorit a tím i do přívěsu nákladního auta Liaz, které nebylo řádně osvětleno.
V půl osmé pak řidič Š Forman nestihl zastavit za Avií a v 8.15 řidič Fiatu, když nemohl své auto ubrzdit, vjel do příkopu. Při těchto dopravních nehodách nedošlo k žádnému zranění a škoda se u jednotlivých případů pohybuje od patnácti až do devětatřiceti tisíc korun.

ROHÁK OŽIJE
Dům čp. 9 s podloubím na nároží Karlova náměstí a Kouřimské ulice je jedním z mála domů v centru patřících městu. Do června příštího roku by zde měla firma Kurs provést stavební úpravy v hodnotě několika milionů korun. Díky tomu se mimo jiné zvýší počet bytových jednotek uvnitř domu z pěti na sedm. O tom, co bude v jeho zatím nevyužitém přízemí, nemá cenu s téměř ročním předstihem přemítat.

REPUBLIKA SE MĚNÍ
Náměstí Republiky může být dnes zváno náměstím, aniž by toto označení budilo rozpaky. Po letech je jeho plocha konečně zbavená téměř všech provizorií a tím i značně rozšířená. Koncepční a architektonické řešení jeho úpravy však podle MÚ Kolín dnes ještě není možné, protože pozemky náměstí jsou v držení tří vlastníků. Nadále zde tedy zůstane parkoviště, na kterém budou parkovat kromě automobilů asi i nákupní košíčky z Delvity. I tak může v nejbližší době dosud zpustlé náměstí Republiky očekávat invazi zeleně, zatím však pouze v rozměrných květináčích. ..

ŽENSKÉ ROJENÍ
Podzimní shromáždění, které pořádá Středisko žen v Kolíně, se uskuteční 25. října od 13.45 hod. v sále Zámecká. Vedle zprávy o činnosti získají členky (i sympatizující) informace o poskytování státní a sociální podpory.