Naposledy se členové organizace podívali třeba do Červené Lhoty, Vrchotových Janovic, na Konopiště, do Kroměříže atd. Seznam zájezdů za poslední roky čítá stránku a půl. Vítaným příspěvkem, který se organizaci pro své členy podařilo získat, je podle Ladislava Douska příspěvek na plavání.

„Chodíme pravidelně do kolínského bazénu každý týden v neděli. Bazén je na hodinku rezervovaný jen pro nás, až pak přichází veřejnost," říká Ladislav Dousek s tím, že díky příspěvku se podařilo odbourat pro členy i čtyřicetikorunový doplatek. „Mohli jsme udělat plavenky bez doplatku, rozdávali jsme členům zhruba po deseti kusech," dodal. Místopředsedkyně Marie Filipová doplnila, že peníze pokryly i cvičení zdravotní jógy sokolovně.

Kolínská organizace Svazu tělesně postižených má 220 členů. Vede ji výbor, který se kromě letních prázdnin schází pravidelně dvakrát měsíčně.

Pracuje v něm Ladislav Dousek, Ludmila Dušková, Marie Filipová, Jiří Filip, Blanka Neprašová, Stanislava Poláčková, Dana Strnadová, Marta Vostárková a Jitka Kočová. V revizní komisi pak zasedají Uršula Slavinská, Milada Mikešová a Marcela Flekalová.
Pokud by někdo potřeboval získat informace nebo se třeba přihlásit za člena svazu, může se zastavit každé pondělí a středu dopoledne v kanceláři ve Sluneční ulici v Kolíně.

V loňském roce organizaci podpořila také jedna z místních firem, díky čemuž svaz částečně uhradil výdaje za dva poznávací zájezdy. K dalším aktivitám patřila třeba návštěva výstavy Senior handicap v Lysé nad Labem, v klubu důchodců se uskutečnily dvě přednášky – první na téma Kolín – klenot na Labi, druhá pak o Františku Kmochovi. Dvě členky se zúčastnily semináře o zákonu o sociálních službách v Jánských Lázních.

„Letos připravujeme opět několik zajímavých akcí. V květnu to bude zájezd do Svojanova a Poličky, po prázdninách pak další výlet. Rádi bychom pokračovali v přednáškách a besedách v klubu důchodců na sídlišti," dodala Marie Filipová. V září pak členové kolínské organizace Svazu tělesně postižených pojedou na generálku muzikálu Mata Hari.