Organizátoři chtějí hovořit o svých zkušenostech s pořádáním Kolínského majálesu. „Chtěli bychom začít s vysvětlením, proč majáles vlastně děláme, představit majálesový tým a jednotlivé role všech organizátorů. Taky si ze sebe udělat trošku legraci a pobavit se nad tím, kolik jsme toho stihli už pokazit a nakonec by měla následovat společná diskuze,“ řekl Lukáš Zeman, jeden z organizátorů.

Chtějí Kolíňáky inspirovat ke svým festivalům, nebo jim jde „jen“ o zpětnou vazbu? „Určitě je to pro nás cesta k zpětné vazbě od kolínských studentů, ale zároveň bychom rádi inspirovali k zapojení se do dobrovolnického, nebo organizačního týmu Kolínského majálesu,“ uvedl.

Nejtěžší na organizaci studentského festivalu je pro Lukáše Zemana skloubení organizace festivalu se školou. „Navíc jsem letos v maturitním ročníku a o to je to těžší,“ vysvětlil.

Do dalšího ročníku kolínského studentského festivalu se prý zásadní změny nechystají. „Proběhl teprve druhý ročník, který byl vydařenější než první, a tak budeme dále pokračovat v nastoleném rytmu. Menší změny proběhnou zejména v grafice plakátů a obsahu na sociálních sítích,“ řekl.

Přesné datum dalšího Kolínského majálesu ještě není známé. „Přesné datum ještě neřeknu, ale chceme, aby byl majáles tentokrát až po maturitách,“ dodal organizátor.