Jeřábníkovi se povedlo za dopoledne dostat zvony na zvonovou stolici. Zařídit, aby mohly zvonit, však ještě bude nějakou dobu trvat. Řekl to kolínský farář Libor Bulín.

Pro samotné pověšení zvonu bylo podle jeho slov potřeba dalšího vybavení, které první den s sebou pracovníci firmy neměli. „Odhaduji, že dnes budou pouze ve věži," řekl k harmonogramu prací.

Došlo ale na jedno menší překvapení. Místo plánovaného sundání jednoho zvonu, který se po desetiletích vrátí na kostelní věž svatého Víta na kolínském Zálabí, se nakonec sundávaly dva. „Ten druhý je historický zvon svatý Václav, který pro své stáří už zvonit nemůže.

Pragmaticky jsme tedy využili šikovnosti jeřábníka," řekl s úsměvem Libor Bulín. V současné době má tak zvonice pět zvonů, Libor Bulín navíc prozradil, že do dalších dvou let by mohly další dva přibýt. Výsledná tónová řada by pak mohla být taková: cis1, fis1, gis1, ais1, cis2, dis2 a fis2.

Jak sám řekl, zvony mohou být vyrobené, ale na samotné posvěcení by bylo vhodné počkat na vhodnou příležitost.
Cestou do muzea se na umisťování zvonů přišla podívat také třída 1. B z 7. základní školy v Kolíně, kterou zaujal právě zvon svatého Víta, v tu dobu už v bezpečí na zemi.

Největším zvonem je svatý Bartoloměj, váží skoro dvě tuny.