„Seznámily jsme se na jedné akci s paní učitelkou a oslovila jsem ji," shrnula Jitka Houdková, pracovnice domu dětí a kurátorka výstav nejen v samotné Zámecké, ale také v druhém zařízení DDM, Otevřeném klubu Céčko, kde jsou vystaveny další obrázky. V Panenském Týnci se také nachází nedostavěný gotický chrám, který zvítězil v soutěži Destina Cze o nejmagičtější budovu Česka vyhlášené agenturou Czech Tourism.

„A my jsme na toto téma vymysleli literární soutěž pro naše žáky, jednu z těch prací vám tu teď přečtu," přišla s vernisážovou kulturní vložkou učitelka Jana Rumlová, která přijela se svými svěřenci. „A protože umění se nedá změřit jako výsledky ve sportu, rozhodli jsme se, že seženeme sponzory, všechna tato díla vydáme knižně a naši výtvarníci jednotlivé povídky budou ilustrovat," dodala po závěrečném potlesku pedagožka z obce na Lounsku mající 408 obyvatel.

Pak už děti z rukou ředitele DDM Luboše Votroubka a další pedagožky Renaty Drahovzalové dostaly drobné dárky na památku návštěvy Kolína a všichni společně ochutnali připravené pohoštění. Poté si prohlédli další část výstavy do Otevřeného klubu Céčko.

Tam i v chodbě Zámecké jsou obrázky pod názvem Kouzla, čáry a Vánoce k vidění do 13. února.