„Ahoj, jak se jmenuješ? A víš, kdo jsem já?" Tázala se dětí Pipi dlouhá punčocha a vyprávěla, jak ve škole zlobí a nejde jí být hodná. Malým i větším dětem pak půjčila koloběžku, aby si vyzkoušely jízdu přes kořeny stromů. „Ale rychle, jak dlouho na tebe budu čekat?" slýchaly děti, které se na koloběžce kochaly a ne a ne se vrátit zpátky.

„My jsme tady s Mickeyem vyprali prádlo a jsme děsně líní, pomůžeš nám?" zněl dotaz Minnie. Tak si dětští soutěžící alespoň vyzkoušeli to, co jejich maminky doma dělají běžně.

Na dalších stanovištích se děti setkaly například s Červenou karkulkou, indiány nebo s Mankou a Rumcajsem.

Když děti prošly všechna stanoviště v zámecké zahradě, vydaly se k rybníku. Tady se již tradičně potkaly s vodníkem. Menší chytaly ryby z umělého lavoru, ti starší museli zkusit chytit rybu z rybníka.

Dál cesta pokračovala okolo celého rybníka podle fáborků. Cestu dětem na této trase zkřížila například čarodějnice. Jelikož nikoho nenechala projít okolo bez splnění úkolu, tvořila se u ní značná fronta. Po splnění úkolu mohli malí soutěžící pokračovat do finále. U lávky na ně čekali cowboyové, kteří zkoušeli jejich odvahu. Děti na jedné straně lávky nasedly do sedáku, svezly se na laně na druhou stranu a tam je další cowboyové odjistili a odvážlivcům dali také poslední chybějící razítko.

Ti, kteří došli až sem, měli hotovo. Pak už nezbývalo než se vrátit zpátky na start a vybrat si z kouzelné truhly plné pokladů nějakou odměnu.

Zatímco někteří se z cesty pohádkovým lesem už vraceli, jiní přišli teprve na start. „Pohádkovým lesem prošlo více než sto třicet dětí," prozradila Lenka Čechová, jedna z pořadatelek akce, která měla na starosti právě start a cíl celé cesty.

Právě ona upozorňovala děti a rodiče na to, že po ukončení akce bude ještě rozdělaný oheň a každý si bude moc opéct buřta.

Ačkoli minulé ročníky této akce měly ještě větší dětskou účast, pořadatelky z mateřského centra Pramínek byly spokojené. „Pokaždé, když jsme tuto akci dělaly, vyšlo počasí," pochvalovala si Čechová.

Podle ní je to vždy tak trochu sázka do loterie, když se plánuje akce pro děti, která se má konat venku. Jak je vidět, maminkám, které pro své i cizí děti pořádají každoročně Pohádkový les v Radimi, prozatím loterie vychází.