Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestu pohádkovým lesem si užily děti z Radimi i okolí

Radim -  Zámecká zahrada, rybník a kus přilehlého lesa se na jedno odpoledne proměnily v pohádková místa. Tedy taková místa, kde žijí postavy, které všichni důvěrně známe z pohádek, večerníčků a dětských filmů.

19.9.2013
SDÍLEJ:

Maminky připravily dětem les plný pohádkových postavFoto: Deník/ Lucie Mašínová

„Ahoj, jak se jmenuješ? A víš, kdo jsem já?" Tázala se dětí Pipi dlouhá punčocha a vyprávěla, jak ve škole zlobí a nejde jí být hodná. Malým i větším dětem pak půjčila koloběžku, aby si vyzkoušely jízdu přes kořeny stromů. „Ale rychle, jak dlouho na tebe budu čekat?" slýchaly děti, které se na koloběžce kochaly a ne a ne se vrátit zpátky.

„My jsme tady s Mickeyem vyprali prádlo a jsme děsně líní, pomůžeš nám?" zněl dotaz Minnie. Tak si dětští soutěžící alespoň vyzkoušeli to, co jejich maminky doma dělají běžně.

Na dalších stanovištích se děti setkaly například s Červenou karkulkou, indiány nebo s Mankou a Rumcajsem.

Když děti prošly všechna stanoviště v zámecké zahradě, vydaly se k rybníku. Tady se již tradičně potkaly s vodníkem. Menší chytaly ryby z umělého lavoru, ti starší museli zkusit chytit rybu z rybníka.

Dál cesta pokračovala okolo celého rybníka podle fáborků. Cestu dětem na této trase zkřížila například čarodějnice. Jelikož nikoho nenechala projít okolo bez splnění úkolu, tvořila se u ní značná fronta. Po splnění úkolu mohli malí soutěžící pokračovat do finále. U lávky na ně čekali cowboyové, kteří zkoušeli jejich odvahu. Děti na jedné straně lávky nasedly do sedáku, svezly se na laně na druhou stranu a tam je další cowboyové odjistili a odvážlivcům dali také poslední chybějící razítko.

Ti, kteří došli až sem, měli hotovo. Pak už nezbývalo než se vrátit zpátky na start a vybrat si z kouzelné truhly plné pokladů nějakou odměnu.

Zatímco někteří se z cesty pohádkovým lesem už vraceli, jiní přišli teprve na start. „Pohádkovým lesem prošlo více než sto třicet dětí," prozradila Lenka Čechová, jedna z pořadatelek akce, která měla na starosti právě start a cíl celé cesty.

Právě ona upozorňovala děti a rodiče na to, že po ukončení akce bude ještě rozdělaný oheň a každý si bude moc opéct buřta.

Ačkoli minulé ročníky této akce měly ještě větší dětskou účast, pořadatelky z mateřského centra Pramínek byly spokojené. „Pokaždé, když jsme tuto akci dělaly, vyšlo počasí," pochvalovala si Čechová.

Podle ní je to vždy tak trochu sázka do loterie, když se plánuje akce pro děti, která se má konat venku. Jak je vidět, maminkám, které pro své i cizí děti pořádají každoročně Pohádkový les v Radimi, prozatím loterie vychází.

Autor: Lucie Mašínová

19.9.2013
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení