Stejně jako na celém Kolínsku i v Českém Brodě usedli prvňáčci včera do svých lavic. Rodiče a široké příbuzenstvo prvňáčků 1. ZŠ Český Brod se před osmou hodinou sešli v tělocvičně školy. „Letos do naší školy nastoupilo 62 prvňáčků,“ prozradila ředitelka Drahomíra Čutková.

Děti ve školní tělocvičně přivítala ředitelka školy společně s místostarostou Českého Brodu Jakubem Nekolným. Prvňáčci obdrželi jako upomínku na první školní den pamětní list a šerpu. Poté se s novými třídními učitelkami vydali do svých tříd, kde si vyzkoušeli první opravdové sezení v lavicích.

Českobrodská základní škola letos otevřela tři třídy prvního ročníku s třídními učitelkami Marií Klusáčkovou, Ivou Šimáňovou a Květou Vostruhovou. „Všechny děti byly plny očekávání co se bude dít,“ přiblížila ředitelka Čutková. „Dnes je první školní den rodinnou slavností, s prvňáčkem přijde široká rodina, když jsem nastupovala do školy, tak se mnou šla jenom maminka a bralo se to tak nějak z povinnosti,“ podělila se Drahomíra Čutková. Děti teď čekají školní povinnosti. Prvního volna si užijí až koncem října, kdy je čekají podzimní prázdniny.

Martin Šnajdr