„Nově je pak umožněno očkování prostřednictvím praktických lékařů, což v Českém Brodě podporujeme právě kvůli tomu, že zde nemáme očkovací centrum. Do očkování se zapojuje všech pět místních praktických lékařů,“ řekl starosta Jakub Nekolný, který přesto preferuje velká očkovací centra, protože díky nim lze za předpokladu dostatku vakcín rychleji proočkovat většinu populace.

„Očkování praktickými lékaři je doplněk hlavně pro lidi ve vyšším věku a s horším zdravotním stavem, neboť ke svému lékaři mají důvěru a přichází do známého prostředí. Lékař může lépe reagovat i na případné obtíže díky znalosti anamnézy takového pacienta. Avšak i nadále doporučujeme velká očkovací centra, kam město pomáhá seniorům s dopravou pomocí senior taxi,“ dodal starosta.

Fotogalerie: Kolínská nemocnice spustila očkování seniorů

Praktičtí lékaři dostali 10. března vakcíny a začali zvát registrované zájemce na první očkování. K praktikům se z necelé tisícovky aktuálně očkované věkové skupiny přihlásily tři stovky českobrodských seniorů.

Zřízení očkovacího, či přesněji řečeno doočkovacího centra přímo v Českém Brodě je ve hře. Zatím ale ještě není jasné, zda vůbec takové centrum bude potřeba a případně, kdy by se otevřelo. „To se bude odvíjet od množství očkovacích látek. Nemá cenu navyšovat kapacity, když nemáte čím očkovat. Avšak město je připraveno podobné centrum v areálu nemocnice otevřít,“ dodal Nekolný.