Práce začaly v pondělí 1. července a budou se týkat strany k Domovu ANNA a školní jídelně v celé délce ulice. Město Český Brod na Facebooku upozornilo, že práce přinesou omezení. „Po dobu stavby nebude možné chodník využívat ani na této straně ulice parkovat,“ píše radnice na sociální síti.

Součástí prací bude srovnání obrubníků, položení nové zámkové dlažby, ale i výměna kabelu veřejného osvětlení a doplnění lampy u Domova ANNA.

Město již dříve avizovalo, že práce budou stát zhruba 1.8 milionu korun a proběhnou v době od začátku července do 23. srpna. „Kvůli velkému pohybu dětí chceme opravu provést během letních prázdnin,“  uvedla radnice v květnu.

V letošním roce se Český Brod na rekonstrukce chodníků zaměřuje. Kromě prací v ulici Bedřicha Smetany hovořila mimo jiné o plánu rekonstrukce v Masarykově ulici, konkrétně v části od křižovatky s Kollárovou ulicí po křižovatku s ulicí 5. května. A také o opravách v ulici Želivského. Ty již proběhly. Práce byly dokončeny v polovině června a stály 309 tisíc korun. „V části ulice byly přeloženy obrubníky a položena zámková dlažba včetně vjezdů k jednotlivým domům,“ stojí na Facebooku Českého Brodu.