Rozpočet je zatím pouze ve fázi návrhu. Zatím to vypadá, že se zásadní investice bude týkat školního stravování. V areálu nemocnice chce vedení města rekonstruovat kuchyni a vybudovat dvě nové jídelny.

„Kde se budovala jídelna, tam vozíme jídlo z Milovic. Chtěli bychom tam ale vařit a ještě vybudovat jednu jídelnu, která by sloužila studentům gymnázia, kantorům, zaměstnancům nemocnice – vlastně celému areálu. Proměnou by mělo projít celé zařízení,“ řekl Jakub Nekolný, starosta Českého Brodu.

Nebude to ale levné. Investice vyjde celkem na 60 milionů korun, je rozložená do dvou let, letos chce radnice investovat 43 milionů korun – zbytek bude následovat příští rok.

Vedle jídelny se chce zabývat radnice rozšířením informačního systému v rámci nových aplikací systému, který uchovává dokumenty města. „Zastupitelé i veřejnost uvidí, jaké projekty jsou plánované v daném roce, bude vše v přehledné tabulce,“ nastínil, jaké novinky se v Českém Brodě chystají.

Rozklikávací rozpočet potom počítá s tím, že v momentě, kdy zaplatí radnice nějakou fakturu, tak se v systému propojí. „Investice vyjde na 14,7 milionu korun,“ řekl starosta.

Peníze bude vedení města posílat i do obvyklejších oblastí: třeba do rekonstrukce komunikací. „Půjde například o ulici Na Bělidle, částečně ulice Palackého, Sokolovská, Pod Velkým vrchem,“ vyjmenoval jich několik.

Čeksobroďáci se dočkají také parkoviště typu Bike and Ride pro kola a jednostopá vozidla, která budou moci nechat u nádraží, než vyjedou vlakem – to vyjde na 5,5 milionu. Žáci se zase dočkají odborných učeben, které město přistaví k Základní škole Tyršova, což vyjde na šest milionů korun.