Do klání ve sběru papíru se zapojily obě základní školy, tedy Žitomířská a Tyršova, gymnázium a mateřská škola U Letadélka.
Co do množství papíru zvítězila ZŠ Žitomířská, jejíž žáci nasbírali 12 623 kilogramů, čímž pro školu vydělali 25 179 korun. Základní škola Tyršova nasbírala 11 740 kilogramů, ale zase utržila o něco víc – 26 159 korun. „Důvod je ten, že ve sběru Tyršovy školy nebylo tolik kartonů," vysvětlil ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

Ten společně se starostou Jakubem Nekolným, který si do ZŠ Tyršova oblékl stylové tričko Myšárna (jak se škole přezdívá), ocenil nejúspěšnější třídy, a to 4. C. s vyučující Květou Vostruhovou na ZŠ Žitomířská a 2.B s vyučující Jitkou Jermanovou na ZŠ Tyršova. Odměnou byl velký balík čokolád.

„Podobné akce se uskutečňují dvakrát až třikrát ročně. Peníze samozřejmě zůstanou přímo třídám," vysvětlil Miroslav Kruliš. Děti za ně pojedou na výlet do Kouřimi, podívají se do Polabského muzea, do Prahy nebo za nimi přímo do školy přijede a své řemeslo ukáže mistr kovář.

„Doufám, že třídění odpadu dětem vydrží i do dalších dnů, týdnů a let," řekl starosta Jakub Nekolný, který žákům pogratuloval a poděkoval za jejich píli stejně jako učitelkám. „Potřebujeme, aby děti co do třídění odpadů výchovně působily na své rodiče," smál se ředitel technických služeb.