Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českobrodské školy soutěžily ve sběru papíru

Český Brod /FOTO, VIDEO/ - Čtyři českobrodské školy se zapojily do bleskového sběru papíru. A jejich žáci se opravdu činili. Ve sběrně, nikoli ve směsném odpadu, díky nim skončily tisíce kilogramů. Nejlepší třídy ocenili přímo starosta města Jakub Nekolný a ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

29.5.2015
SDÍLEJ:

Ocenění nejlepších tříd ve sběru papíruFoto: DENÍK/ Jana Martinková


Do klání ve sběru papíru se zapojily obě základní školy, tedy Žitomířská a Tyršova, gymnázium a mateřská škola U Letadélka.
Co do množství papíru zvítězila ZŠ Žitomířská, jejíž žáci nasbírali 12 623 kilogramů, čímž pro školu vydělali 25 179 korun. Základní škola Tyršova nasbírala 11 740 kilogramů, ale zase utržila o něco víc – 26 159 korun. „Důvod je ten, že ve sběru Tyršovy školy nebylo tolik kartonů," vysvětlil ředitel technických služeb Miroslav Kruliš.

Ten společně se starostou Jakubem Nekolným, který si do ZŠ Tyršova oblékl stylové tričko Myšárna (jak se škole přezdívá), ocenil nejúspěšnější třídy, a to 4. C. s vyučující Květou Vostruhovou na ZŠ Žitomířská a 2.B s vyučující Jitkou Jermanovou na ZŠ Tyršova. Odměnou byl velký balík čokolád.

„Podobné akce se uskutečňují dvakrát až třikrát ročně. Peníze samozřejmě zůstanou přímo třídám," vysvětlil Miroslav Kruliš. Děti za ně pojedou na výlet do Kouřimi, podívají se do Polabského muzea, do Prahy nebo za nimi přímo do školy přijede a své řemeslo ukáže mistr kovář.

„Doufám, že třídění odpadu dětem vydrží i do dalších dnů, týdnů a let," řekl starosta Jakub Nekolný, který žákům pogratuloval a poděkoval za jejich píli stejně jako učitelkám. „Potřebujeme, aby děti co do třídění odpadů výchovně působily na své rodiče," smál se ředitel technických služeb.

Autor: Jana Martinková

29.5.2015
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení