Společnosti Ball Aerosol Packaging CZ byla udělena medaile „DĚKUJEME“ z ryzího stříbra za podporu pomoci Červeného kříže obětem války na Ukrajině. Prestižní ocenění převzala HR manažerka velimského závodu Jana Jiroudková z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila a prezidenta Českého červeného kříže Marka Jukla.

„Získaného ocenění si velmi vážíme. Korporace Ball a její zaměstnanci po celém světě jsou společensky odpovědní. Nadále budeme pokračovat ve společensky prospěšných aktivitách nejen v okolí našeho velimského závodu,“ sdělila HR manažerka Ball Aerosol Packaging CZ Jana Jiroudková.

Kolín měl mezi oceněnými i dalšího zástupce. Ředitel kolínského oblastního spolku Českého červeného kříže Michal Tasch v horní komoře českého parlamentu slavnostně převzal vyznamenání ČČK za dlouholetou práci. U Českého červeného kříže je už více než 20 let. „Samozřejmě mě to velmi potěšilo, ale zároveň je to velký závazek. Chci dál vytrvat v tom, co pro Červený kříž dělám a ideálně nastavenou laťku ještě posouvat. Celkově je takové ocenění velkou motivací pro mou další práci pro CČK. Moc za to děkuji, velmi si toho vážím,“ uvedl Michal Tasch, ředitel oblastního spolku Červeného kříže v Kolíně.

Světový den Červeného kříže připadá každoročně na 8. května. Je oslavou statečnosti a práce všech členů, dobrovolníků a zaměstnanců Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, jejichž služba zachraňuje lidem ve 192 zemích světa zdraví i životy nebo jejich životy mění k lepšímu. Letošní Světový den si připomněl 105. výročí působení Českého a Československého červeného kříže, který byl založen Alicí Masarykovou a jejími spolupracovníky v únoru 1919.