„Až se to dodělá, tak se budou kompletně opravovat všechny silnice. Následně zde plánujeme vybudovat i stezku pro cyklisty a pěší, která povede mezi Červenými Pečky a Malou Vysokou,“ uvedl starosta Červených Peček Lubomír Jirků.

Velkou proměnou projde i budova a hřiště Základní školy Červené Pečky. „Do konce roku 2019 až 2020 chceme celou školní budovu přestavět na bezbariérovou. Máme v plánu i udělat speciální učebny pro chemii a fyziku,“ dodal starosta. Vedle toho plánují i kompletní opravu školního hřiště. „Teoreticky by to mělo být do konce roku 2019. Rozhodně bychom to do té doby chtěli dokončit,“ podotkl Jirků.

Městys ale myslí nejen na malé sportovce, ale i na ty dospělé. Ve sportovním areálu se chystá vytvořit workoutové hřiště. To bude mít venkovní posilovací stroje pro dospělé a podle starosty t bude sloužit třeba pro tréninky fotbalistů či tenistů i dalších sportovců.

Letos samozřejmě dojde i na zábavu. Chybět nebude 9. ples městyse, kde vystoupí skupina Pangea – The Beatles Revival Band, která je jednou z nejlepších evropských revival kapel. V zámeckém parku se pak bude konat tradiční Červenopečecká pecka, která potěší fanoušky folku a country.