Vše se tentokrát točilo okolo amerického města San Francisko, kde v šedesátých letech působilo množství rockových kapel a právě tam vzniklo hnutí hippies a s nimi později i jejich kultovní festival ve Woodstoku.
„Nepotkal jsem žádného Čecha ani Slováka, kteří by na něm byli, což ovšem neznamená, že by tam opravdu žádný nedorazil," shrnul Jiří Černý a dodal, že sice v tomto hudebním oboru nezanechali Češi v Americe žádnou stopu, ale podíleli se výtvarně a to především v podobě malíře Alfonse Muchy na různých plakátech a pozvánkách.

Hudebně Jiří Černý svá slova doprovázel písničkami kapel Jefferson Airplane, Doors, Grateful Dead, kytaristy Jimiho Hendrixe nebo zpěvačky Janis Joplin.
„Ta do San Franciska přišla z Texasu a podle mínění řady lidí je to nejlepší bluesová a rocková zpěvačka všech dob. A já si to myslím také," zhodnotil.
Bohužel jak Joplinová, tak Hendrix nebo zpěvák kapely Doors Jimi Morrison zemřeli mladí na následky užívání drog.

O přestávce poslechové diskotéky pozval Jiří Černý návštěvníky na pódium, aby si prohlédli CD, z nichž ten večer hrál, i knihy, které s sebou přivezl.
Jako jedni z prvních si v Kolíně mohli fanoušci zakoupit první díl jeho kompletních spisů nazvaných Jiří Černý… na bílém a získat samozřejmě do knihy i autorovo věnování s podpisem.