Denisa Zárubová, Dominika Křížová, Lenka Šustová, Andrea Bulíčková, Daniel Navrátil, Jakub Šimůnek, Jan Svoboda a Filip Randa to je osm sportovně nadaných žáků, kteří reprezentovali školu na republikovém finále, které se odehrálo na pražském Strahově. Družstvo obsadilo 25. pozici z 35. zúčastněných družstev.

„Úspěch je, že jsme se tam vůbec dostali," řekl Šimon k celkovému umístění svých svěřenců. Z akce prý celá skupina přijela nadšená. To potvrdila svými slovy i ředitelka černokostelecké základní školy Lenka Lasáková.

To samé tvrdí také tělocvikář Šimon. „Soutěž byla výborně zorganizovaná, časový harmonogram většinou souhlasil, pro děti byl připravený skvělý doprovodný program," vypočítal veškeré klady této soutěže. Ačkoli se škola jako tým neumístila v republikovém finále zrovna nejlépe, jedno „nej" si Černokostelečtí přece jenom domů přivezli.

Velký úspěch slavila žákyně Andrea Bulíčková, která si odvezla diplom a poukázku za nejlepší výkon v trojskoku. Andrea skočila nejlépe ze všech zúčastněných děvčat, a to 7,60 metru. „Její výsledek byl velkým překvapením. Je to velká sportovkyně, věnuje se aerobicu," nadšeně prozradil Šimon.

Pro skupinu z Kostelce nad Černými lesy šlo o velký úspěch, budou se tedy za rok snažit žáci uspět znovu? „Určitě se budeme snažit být co nejlepší i příště," potvrdil učitel Šimon. Podle něj však bude muset pro příště postavit nový tým z mladších žáků. Kromě Jakuba Šimůnka totiž v příštím roce nikdo z aktuálních účastníků nebude splňovat věkovou hranici, kdy děti mohou soutěžit.