Ačkoli městská radní Ewa Chmelíková před časem naznačovala, že po půlce února by již mohlo být jasno, není tomu to. Její slova však již tehdy potvrzovala fakt, že město rozhodně nechce prodej uspěchat. „Prodej je už tak dlouhodobou záležitostí, že není třeba to nyní uspěchat," řekla.

Rozlehlý areál tak stále patří k majetku Kostelce a nikdo neví, kdy bude známo jméno nového majitele. „Rozhodnuto ještě není," řekla místostarostka Kostelce Jana Havelková. Podle jejích slov město stále čeká na podrobnější návrhy od subjektů, které se do výběrového řízení přihlásili. Na otázku, do kdy mají investoři čas, nedokázala Jana Havelková odpovědět. „Nechci odhadovat, jak dlouho proces ještě potrvá," sdělila.

Záměr na prodej sanatorky byl vypsán již podruhé. Do druhého kola jsou přihlášené tři subjekty, které mají o areál jako celek zájem. Obálky s nabídkami otevřela komise již v listopadu. Všechny tři podané nabídky odpovídaly podmínkám. Zájemci byli však vyzváni k doplnění nabídek a věc mají samozřejmě v rukou právníci zastupující město.