„Elektronickým aukcím jsme po výborných zkušenostech Říčan věřili, věděli jsme, že přinesou úsporu, ale že hned napoprvé až takto vysokou, to jsme ani nečekali," pochvaluje si starosta Marek Semerád.

Městys hledal prostřednictvím elektronické aukce levnějšího dodavatele plynu i elektřiny. „U každé komodity jsme ušetřili cca 30 procent, což při přibližně půlmilionovém rozpočtu představuje úsporu zhruba 170 tisíc korun," upřesnil starosta.

Cerhenice tuto možnost úspory nevyužily jen pro obecní budovy, ale nabídly ji také jednotlivých rodinám.
„Přihlásilo se kolem pěti desítek domácností," upřesnila Linda Fialová, obchodní managerka společnosti, která e-aukce pro městys zajišťuje.

Další e-aukce se uskuteční na konci tohoto měsíce. V druhé polovině srpna si pak lidé budou moci na kontaktním místě, tedy na úřadu městyse, vyzdvihnout smlouvy s novými, levnějšími dodavateli.
Kdo z již přihlášených nestihne do potřebného termínu dodat podklady nebo kdo si vstup do e-aukce rozmyslí ještě v budoucnu, měl by mít ještě šanci.

„V e-aukcích chceme pokračovat," říká starosta Semerád a vybízí obyvatele, aby to zkusili. „I na případu obecního majetku je vidět, že to funguje," dodává.
Ostatně větší zájem lze očekávat až po prvních aukcích, tedy poté, co lidé uvidí konkrétní výsledek třeba zrovna u svých sousedů.