Během loňského roku došlo v Cerhenicích na silnici III/3297 k opravným pracím. Jenže nová silnice dlouho nevydržela. Správa údržby silnic (SÚS) nyní uplatňuje reklamaci v záruční době.

Na silnici se objevily louže a propadliny

Na problémy s průtahem Cerhenic však upozornil samotný městys. „Reklamujeme velkou louži, kterou máme u nás před obchodem s potravinami, a propadliny u kanálových vpustí. My to respektive nemůžeme reklamovat, ale upozornili jsme Správu údržby silnic a ta to reklamuje. To není naše silnice. My nejsme investor ani majitel. Teď musíme jen čekat,“ řekl Deníku minulý týden místostarosta městyse Cerhenice Jan Hranička.

Na základě těchto informací se redakce Kolínského deníku pokoušela navázat kontakt se stavební firmou Polabská stavební CZ, která opravu prováděla a zjistit, zda dojde k nápravě. Ale neúspěšně. Jaromír Strych, jehož jméno figuruje na písemné listině o reklamaci v kolonce zástupce zhotovitele, tvrdil, že o dané věci nic neví. S ředitelem firmy panem Milanem Točíkem se nám nepodařilo zkontaktovat vůbec. A to déle než týden. Buď jednal, nebo nebyl v kanceláři.

Stavební firma na reklamaci přistoupila

I tak se ale Deníku nakonec podařilo vypátrat, že v dané věci došlo k posunu. V pondělí 10. srpna se sešli zástupci dodavatelské stavební firmy, společnosti SÚS a zástupce městyse přímo v Cerhenicích a podle slov mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové zástupci stavební společnosti po místní prohlídce souhlasili s odstraněním míst se sníženou niveletou a odstraněním propadlin u kanalizační vpusti před domem čp.294. „Zástupci dodavatelské stavební firmy a SÚS se dohodli na nejzazším termínu odstranění vad do konce srpna informace Berill Mascheková.

Starosta Cerhenic Marek Semerád potvrdil, že ředitel Polabské stavební CZ nápravu slíbil. „Pan Točík mě ujistil, že v nejbližší době k nápravě dojde. Zda k tomu dochází právě teď, to nevím, protože jsem mimo Cerhenice, ale včera večer se zatím nic nedělo,“ řekl Kolínskému deníku včera odpoledne Marek Semerád.

Tereza Hölzlová