V současné době lidé na Kolínsku tankují za více na 32 korun za litr kterékoli pohonné hmoty. Zatímco ti, co tankují do svých aut benzin, zaplatí průměrně 32,70 koruny za litr, ti kteří tankují naftu, koupí ji o něco levněji. Litr nafty lze na Kolínsku sehnat průměrně za 32,26 koruny za litr.

Obdobně jako na Kolínsku jsou na tom také ceny na Kutnohorsku. Také tam již překonaly hranici 32 korun. Stejně jako na Kolínsku i v sousedním okrese je dražší benzin než nafta. Za litr nejprodávanějšího benzinu řidiči průměrně zaplatí 32,59 koruny, za litr dieselu pak 32,10 koruny.

Na Nymbursku jsou ceny ještě o něco vyšší než na Kolínsku a Kutnohorsku. Přesto se také drží nad hranicí dvaatřiceti korun, ale třiatřicetikorunovou hranici ještě ceny nepřekročily.

Nymburští řidiči tankují Natural 95 v průměru za 32,74 koruny. Ti, kteří do svých plechových miláčků tankují naftu, platí 32,32 koruny za litr.

Nejdražší benzin v kraji se nadále prodává na Benešovsku, průměrně za 34,20 koruny za litr. Nejlevnější benzin je na Mělnicku, řidiči tam litr benzinu průměrně natankují za 32,41 koruny. Na Benešovsku je nejdražší i nafta, litr tam stojí 34,01 koruny. Nejlevnější naftu má Mělnicko, za litr tam řidiči zaplatí 31,86 koruny. O dva haléře více stojí litr nafty na Mělnicku.

Ceny pohonných hmot ve středních Čechách jsou mírně vyšší, než je celostátní průměr. Řidiči v Česku natankují benzin v průměru za 32,79 koruny a naftu za 32,35 koruny za litr.