Od 3. do 9. srpna bude uzavřen úsek Pražské ulice od pekařství Hankovec směrem na náměstí. Jak uvedla místostarostka Iveta Mikšíková, akce je na pokyn odboru majetku kvůli pracím, které v lokalitě prováděli energetici, a zvýšený pohyb nákladních aut některé chodníky a silnice poškodil. „V době uzavírky bude vjezd na náměstí možný z opačného směru, tedy od drogerie Rossmann, náhradní objízdná trasa nebude stanovena,“ upřesnil místostarosta Michal Najbrt.

Na tuto uzavírka naváže další, a to v Zámecké a Kovářské ulici od 10. do 16. srpna, kde se také budou opravovat povrchy. Nebude tedy možné projet kolem městského společenského domu.

Současně na okraji města, na Šťáralce, začne 4. srpna avizovaná oprava mostku u železničního přejezdu v Havlíčkově ulici. Bude tam úplná uzavírka a potrvá do 19. listopadu. „MHD bude na Šťáralku jezdit v omezeném módu. Není možné, aby tam standardně zajížděla každých 30 minut,“ předeslal místostarosta. Zatím je plán takový, že jeden spoj pojede Havlíčkovou ulicí ke stavebninám a bude se vracet Plynárenskou, další spoj pojede Polepskou ulicí přes obchvat na Šťáralku, kde se bude otáčet. Výsledkem by mělo být autobusové spojení každou hodinu.