A jak se vůbec meziměstské autobusové dopravě daří v době několika automobilů v rodině? Na otázky Kolínského deníku odpovídal Vladimír Zeman, obchodně provozní ředitel společnosti Okresní autobusová doprava Kolín.

Cena ropy neustále klesá. Očekáváte, že se to promítne na ceně jízdného? Pokud ano, kdy?

Cena pohonných hmot představuje pouze čtvrtinu veškerých přímých provozních nákladů. Pokles ceny však není takový, že by tím došlo k razantnímu snížení ceny dopravního výkonu. Je třeba si uvědomit, že na druhou stranu naopak stoupají jiné náklady, jako např. cena náhradních dílů a s tím související náklady na opravy a údržbu vozidel, pneumatik, cena nových autobusů a podobně. Kromě toho naše společnost nemá možnost stanovit cenu jízdného. Zajišťujeme dopravu na 65 linkách v systému Středočeské integrované dopravy, kde cenu jízdného schvaluje zastupitelstvo středočeského kraje a dále 13 linek v systému Pražské integrované dopravy, kde cenu jízdného stanoví magistrát hlavního města Prahy.

Často se řeší, že některé spoje jsou málo výdělečné. Jak si na tom v tomto ohledu stojí Kolínsko? Vydělají si na sebe spoje? Kde je situace nejlepší, kde naopak nejhorší?

Pravidelná autobusová doprava je celkově nevýdělečná a nemohla by být provozována bez dotací. Problémem je nejen to, že je závislá na počtu cestujících, který nelze dopředu naplánovat, ale také množstvím slev jízdného, které jsou dopravci ze zákona povinni poskytovat.

Jak využívají lidi okresní autobusové dopravy v době, kdy rodiny mají i několik aut?

Systém příměstské dopravy je postaven většinou na jednosměrném využití spoje. Výnosnější jsou linky, které spojují dvě větší města a frekvence na nich je obousměrná, například Kolín-Kutná Hora, Kolín-Kouřim. Velký podíl našich cestujících tvoří žáci a studenti do škol, proto jsou některé spoje vedeny pouze v dny školního vyučování a o prázdninách nejezdí.

Kolik autobusů jezdí na Kolínsku? Jaké všechny typy máte?

Okresní autobusová doprava Kolín provozuje k dnešnímu dni cca 120 autobusů, které vyjíždějí ze středisek Kolín, Nymburk, Český Brod a Městec Králové a obsluhuje je 140 řidičů. Sedmdesát autobusů je typu SOR (z toho 8 nízkopodlažních), ostatní jsou Karosy V samotném regionu Kolín se můžete setkat s cca 40 autobusy a 50 řidiči – z toho jsou tři ženy.

Kolik řidičů autobusu jezdí v okrese? Jaké všechny skupiny řidičského průkazu člověk potřebuje, aby mohl řídit autobus?

Získat řidičské oprávnění pro autobusy není nikterak levná záležitost. Kromě řidičského oprávnění skupiny D je nutné absolvovat ještě lékařskou prohlídku včetně EEG, dále školení k získání profesního průkazu v délce 45-140 hodin – v závislosti na tom jakých skupin je řidič držitelem.