Léčba záleží na momentálním projevu nemoci. Pokud pacient nemá potíže a nemoc je zjištěna náhodně, léčbu podstoupit nemusí. V opačném případě mu jsou lékařem naordinovány léky. V obou případech je však nutné pravidelné vyšetření kvůli možnému zhoršení nemoci.

Před touto nemocí můžete sebe a svou rodinu chránit pravidelným odčervováním vašich čtyřnohých přátel, sběrem jejich trusu a dodržováním hygienických zásad. Odčervení vašeho psa nebo kočky je ideální jedenkrát za tři měsíce. Můžete je nechat odčervit u veterináře nebo můžete zakoupit v lékárně volně prodejné odčervovací přípravky.

K nakažení dochází pouze pozřením infekčních vajíček, která se do prostředí dostávají se zvířecím trusem a jsou infekce schopná i několik let. V praxi
k tomu dochází hlavně u malých dětí, které si často plní ústa hlínou nebo pískem. Dalším způsobem nákazy je snížená hygiena. Například olizování prstů nebo konzumace potravy neumytýma rukama, či špatně omytá zelenina a ovoce.

Proč je pro psy a kočky vhodnější a bezpečnější aplikovat originální odčervovací tablety:

Široké spektrum účinku – působí na všechny vnitřní parazity, kteří se u psů a koček běžně vyskytují
Snášenlivost – originální léky jsou zvířaty lépe snášeny
Rozdílná forma léku – léky jsou svým rozdílným složením účinných látek a svou formou (tablety, suspenze) určeny speciálně pro každý cílový druh zvířat (zvlášť pro psy a pro kočky) a věkovou kategorii zvířat, a jsou tak účinnější a bezpečnější.
Rychlost účinku – účinná látka se rychleji uvolňuje díky synergickému efektu účinných látek
Jednoduchá aplikace – jsou k dispozici i ochucené tablety, které jsou zvířaty lépe přijímány.
Velikost balení = bezpečnost – chovatel si tak kupuje lék v krabičce včetně příbalového letáku v češtině.
Dostupnost – některé léky (např. Drontal) jsou k dostání i bez předpisu.