Záchrana lidského života zřejmě někomu nepřipadá důležitá. Českobrodští profesionální hasiči to včera poznali na vlastní kůži. Po zásahu u vážné dopravní nehody se jim zatím z neznámých příčin uvolnila nosítka a z jejich vozidla spadla. „Zasahovali jsme u Českého Brodu a po půl deváté jsme narychlo přejížděli do Úval k jiné události,“ popsal Petr Svoboda z českobrodského hasičského záchranného sboru událost ze včerejšího rána.

Někde mezi Českým Brodem a Úvaly bohužel kvůli technické závadě ztratili jediná nosítka. „Chtěli bychom požádat nálezce, aby nám tolik potřebná nosítka pokud možno navrátil,“ uvedl včera operační důstojník s tím, že je může předat na kterékoliv hasičské stanici nebo policejním obvodním oddělení.

Včera v půl šesté ráno na křižovatce silnic č. I/12 a II/113 u Českého Brodu se stala vážná dopravní nehoda. Šofér golfu nedal přednost od Kolína jedoucímu oltcitu. Došlo ke střetu. Na místě bylo pět zraněných. Dva muži utrpěli vážná mnohočetná poranění, byli ošetřeni a připojeni na řízenou plicní ventilaci. Jeden z pacientů byl předán letecké záchranné službě. Jednadvacetiletá spo〜lujezdkyně utrpěla sečnou ránu v obličeji a tržnou ránu na hlavě. Posádka oltcitu skončila v kolínské nemocnici.