V kolínském Futuru Burger King doplní řetězce rychlého občerstvení KFC a Bageterie Boulevard, dále se v tomto obchodním centru nachází ještě Pizza Villagio či Zlatý orel.

„Prozatím mohu prozradit, že plánujeme otevření v polovině července. Budeme přímo ve foodcourtu naproti KFC,“ marketingový manažer Burger King CZ Filip Vostrý.

V rámci slavnostního otevření navíc chystá tento prodejce hamburgerů speciální akci, ze které se budou radovat první zákazníci. „K této příležitosti plánujeme také spoustu zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi, ale i dospělé zájemce a samozřejmostí bude 100 hamburger Whopper zdarma pro první návštěvníky,“ prozradil Filip Vostrý.

Po půl roce tak půjde o další otevření světového řetězce s rychlým občerstvením v Kolíně. Od prosince totiž v Retail parku v průmyslové zóně u města funguje McDonald's. Na tomto místě se navíc chystá rozšíření, v rámci kterého by zde asi za dva roky mělo vyrůst KFC.

Z historie

První restaurace Burger King v Česku byla otevřena 25. listopadu 2008 v nákupním centru Metropole Zličín v Praze. V Česku získala jako první franchisingovou licenci polská firma AmRest, provozující též restaurace KFC, Pizza Hut nebo kavárny Starbucks v Polsku a Bulharsku, nyní nově také v Česku, na Slovensku a ve Slovinsku. Burger King je americký řetězec provozoven rychlého občerstvení se sídlem v Miami-Dade County na Floridě. První restaurace Burger King byla otevřena 4. prosince 1954 v Miami na Floridě. Mezinárodní síť restaurací Burger King nabízí především hamburgery, hranolky a chlazené nápoje. Hlavním produktem je hamburger Whopper, který je prodáván také v dalších variantách od nejmenšího Whopper Junior až po Triple Whopper. Skládá se z grilovaného mletého hovězího masa v housce posypané sezamovým semínkem s majonézou, zeleninou a případně dalšími přísadami.