První bude ale na řadě oprava budovy. „Ta je letitá a chybí k ní podklady, které jsou potřeba k projekčním pracím,“ předeslal starosta Michael Kašpar.

Objekt Zámecké dlouhodobě není v dobrém stavu, například retro bar v přístavku už se odtrhává od zbytku budovy a prostor navíc ani není příliš hezký.

Odborný průzkum Zámecké bude podle slov starosty stát 530 tisíc korun bez daně a jeho součástí bude zejména statický průzkum, inženýrsko geologický průzkum, radonový průzkum, mykologický průzkum dřevěných konstrukcí, zjištění vlhkosti zdiva, revize vnitřních a vnějších inženýrských sítí, průzkumy komínů, kamerové zkoušky či zaměření objektu 3D skenem. „Chceme, aby nás pak nepřekvapily nečekané komplikace,“ řekl starosta.

Práce na projektu by měly začít příští rok. Vlastní rekonstrukční práce by pak město rádo dělalo za provozu nebo alespoň částečného provozu. „Pokud nebudou například velké statické problémy, budeme se snažit dělat práce na etapy, abychom činnost DDM příliš neomezili,“ dodal Michael Kašpar.

Archeologický průzkum by měl přijít na řadu až při rekonstrukci okolí budovy, jež by měla na opravu Zámecké posléze navázat.