Jak to se starostováním bude, má ale rozmyšleno. „Chci to sdělení občanům dát sám, řekl jsem, že tak učiním týden po sněmu, udělám to co nejdříve. Zároveň s tím chci obeznámit lidi z našeho volebního sdružení. To je postup, který by měl následovat,“ vysvětlil své rozhodnutí Vít Rakušan.

Valnou většinu členů Změny pro Kolín uvidí v pondělí 15. dubna, při této příležitosti je plánuje seznámit se svým rozhodnutím. Oznamovat své rozhodnutí nechtěl před sněmem. „Byť jsem byl avizován jako jediný kandidát, tak člověk nemá předjímat věci, dokud nejsou jisté,“ podotkl.

Po svém zvolení dostal Vít Rakušan od Petra Gazdíka symbolicky stan. Ten podle všeho své využití najde. „Pod stan jezdím pravidelně, dokonce na výpravy do norských hor. Takže i na stan jako takový mám vysoké nároky,“ zažertoval. Ten, co dostal darem, vypadá podle jeho slov kvalitně. „S kamarády máme naplánovaných pět dnů v Alpách, určitě stan vyzkouším. Dcera viděla, co jsem dostal za dárek a jásala, že ho v létě chce se mnou vyzkoušet taky,“ dodal.

Sněm Starostů a nezávislých (STAN) 13. dubna 2019 v Praze. Předsedou hnutí se stal poslanec a kolínský starosta Vít Rakušan
Vít Rakušan je předsedou STAN. Bude mít Kolín nového starostu?
Oplocení kašny na Karlově náměstí v Kolíně.
KRÁTCE: Historickou kašnu na Karlově náměstí už brzy napustí