Město Český Brod se rozhodlo vyměnit kanalizační stoky, vodovodní a kanalizační přípojky v ulicích Suvorovova a Palackého. Část města je tak od června, tedy již třetí měsíc, proměněna ve staveniště.

Pro místní obyvatele i pro přespolní, kteří cestují do Českého Brodu, to však znamená mnohá omezení, především při cestách autem. Zejména ulice Palackého byla totiž podle slov řidičů hlavní příjezdovou trasou do města od silnice č. 12 z Prahy do Kolína. Řidiči tak v poslední době k příjezdu do Brodu hojně využívají příjezdy přes obce Přistoupim a Nová Ves II.

Šest měsíců by měly trvat plánované výměny všech zmiňovaných sití. Úpravy už trvají od května a plánovaný konec prací je v říjnu. Nejen Českobroďáci si ale museli zvyknout na hluk, častý prach a na to, že se všude nedostanou se svým miláčkem na čtyřech kolech. „Hluk je asi největší problém, často začínají pracovat už před sedmou hodinou ranní a to i v sobotu a v neděli, a tak se vlastně skoro nevyspíte,“ stěžují si někteří obyvatelé, kteří bydlí v okolí stavby.

Martin Šnajdr