Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskutovaly se klíčové oblasti rozvoje

ČESKÝ BROD - Na veřejném zasedání lidé v českobrodské sokolovně připomínkovali strategický plán rozvoje města

16.11.2007
SDÍLEJ:

Diskuse nad strategickým plánem na veřejném zasedáníFoto: DENÍK/Dana Zářecká

„Tou samolepkou označte na připravené nástěnce klíčovou oblast rozvoje, kterou chcete dnes diskutovat,“ informuje u vchodu členka strategického týmu a podává připravené výtisky Strategického plánu rozvoje města Český Brod spolu s hlasovacím lístkem pro výběr motta. Jsme na večerním veřejném zasedání v českobrodské sokolovně. Téma? Strategický plán rozvoje města.

Všichni, kteří si uvědomili, že čas věnovaný městu, je časem zúročeným pro každého obyvatele, a dorazili na setkání, se mohou vyjádřit k budoucí podobě města. Ostatně tuto možnost nemají Českobroďáci poprvé. Tentokrát se tu sešla asi padesátka lidí. Střední a starší věk převažuje. Tomu odpovídá i zájem lidí o diskuse k jednotlivým oblastem. Outsiderem pro toto setkání se stává bydlení společně se vzděláním.

V úvodu setkání je připomenuta chronologie prací na strategickém plánu. Od stanovení silných a slabých stránek města přes určení základních principů až po zformulování deseti klíčových oblastí rozvoje Českého Brodu uplynulo několik měsíců. Jsou v nich obsaženy hodiny a hodiny práce desítek lidí, které se na plánu podílely.

„Je to těžké něco dělat pro lidi,“ komentuje starší muž. „Když vidím ten nezájem lidí, je mi smutno,“ dodává. Nedaleko sedící pán souhlasně přikyvuje: „Doplácíme na to, že jsme blízko Praze, naše město je její noclehárnou.“

Skupinové diskuse lidí

Pocit z nedostatečného zájmu se rozplývá po přestávce, kdy se lidé přesunuli ke stolům podle oblastí svého zájmu a v nově vzniklých skupinách živě diskutují danou klíčovou oblast rozvoje. „Prosím nezapomeňte připisovat svoje komentáře k jednotlivým bodům na archy, které jsou u každého stolu,“ ozývá se hlas organizátorů. A skutečně, vybraný zapisovatel u každé z deseti skupin vzorně píše všechny připomínky, které zaznívají. „Jak bude řešen podchod u plánovaného dopravního terminálu?“ „Měl by vzniknout klub důchodců.“ „A zajistit dostatečnou nabídku akcí pro volný čas.“ Vyčleněný čas pro diskusi nestačí a musí se natahovat.

A to ještě nebyly vyhlášeny výsledky hlasování, které z nabídky šesti variant motta přítomní lidé zvolili. Sedmnácti hlasy vítězí Český Brod – Brána do přírody – krok do Prahy a nechává v těsném závěsu Český Brod královské místo pro život. Uvidí se, jaké budou výsledky internetového hlasování a které motto bude Český Brod doprovázet na budoucí patnáctileté cestě rozvoje.

16.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení