Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Provozovatel nemocnice v Českém Brodě dluží miliony

Český Brod - Až na 10milionů se vyšplhal dluh provozovatele českobrodské nemocnice PP Hospitals vůči městu. Jak dál?

3.6.2008
SDÍLEJ:

Českobrodská nemocnice.Foto: DENÍK/Tomáš Husa

Provozovatel českobrodské nemocnice PP Hospitals dluží městu 10 milionu korun. Do problémů se dostal i díky v termínu nedokončené rekonstrukce interní JIP. Celé patro nemohlo být používáno pro zdravotní péči po několik měsíců.

Jak situaci řešit? Firma město žádá o změnu nájmu movitých i nemovitých věcí na symbolickou jednu korunu po určitou omezenou dobu.

Co na to město? Místostarosta Jakub Nekolný upozorňuje na dvě nejpravděpodobnější možnosti řešení: „Buď se PP Hospitals dohodne s potencionálním investorem, ve spolupráci s kterým má zainvestovat nové budovy, a s tím by se řešily i závazky vůči městu. Firma by mohla převzít zbytkové zadlužení příspěvkové organizace NsP Český Brod a pak by se dalo přistoupit na vzájemně přijatelnou dohodu. Dluh se pohybuje zhruba ve stejné výši jako závazky PP Hospitals vůči městu.“

PP Hospitals jedná

Ředitel českobrodské nemocnice Pavel Nesnídal potvrdil, že jednání s investorem skutečně probíhají. „Zatím se však nedá výsledek předjímat,“ uvedl. I pokud by tento záměr PP Hospitals nevyšel, chce firma jednat dál a hledat další možnosti. „V tomto technickém stavu nelze péči dál provozovat,“ komentoval ředitel.

Na scénu může vstoupit i nový provozovatel

Jak vše dopadne, ukáže budoucnost. Na stole leží i varianta druhá. Tou je možné ukončení spolupráce s firmou PP Hospitals a vstup nového provozovatele. „Muselo by se jednat o takový subjekt, který bude ochoten a schopen zachovat stávající rozsah poskytované zdravotní péče a také hradit nájemné, ze kterého se budou postupně opravovat stávající nemovitosti,“ zdůraznil Nekolný.

Je někdo takový na scéně? „Předběžná jednání jsme již absolvovali s dalším zájemcem o NsP Český Brod firmou Talega, která je ochotná na podmínky města přistoupit, ale již nemůže garantovat takovou cenu, která byla realizovaná ve výběrovém řízení,“ potvrdil Jakub Nekolný. Město by tak přišlo o částku zhruba ve výši šesti milionů korun.

Zdá se, že danajský dar v podobě zchátralých budov českobrodské nemocnice bude místní radnice ještě nějaký ten pátek řešit. Jasno mají radní v jednom: do úvahy vůbec nepřichází varianta uzavření nemocnice. „To je absolutně nepřijatelné,“ rezolutně odmítl Nekolný.

Autor: Dana Zářecká

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení