Obyvatelé města vybírali na webových stránkách Českého Brodu budoucí logo městských Technických služeb. „Chtěli jsme, aby nám děti ze základních škol navrhly logo, které bude přibližovat Technické služby občanům,“ prozrazuje ředitel českobrodských Technických služeb Miroslav Kruliš. Ředitelé škol učinili předvýběr a návštěvníci městských webových stránek mohli vybírat z deseti návrhů to nejlepší logo.

Anketa o nejlepší návrh byla uzavřena v pátek ráno a brzy se na internetu objevilo i její vyhodnocení. Vítězné logo oslovilo více jak třetinu hlasujících. Autorkami je trojice žákyň devátého ročníku 1. ZŠ Český Brod Pavla Hybešová, Kristýna Šaldová a Michaela Lodinská. „Původní nápad je Kikiny, my jsme to pak společnými silami hodily na papír,“ ukazuje Pavla Hybešová na spoluautorku Kristýnu Šaldovou. Nyní jejich návrh čekají ještě drobné úpravy. „Vítězný nápad zůstane, doladí se jen barevně a dotáhne do konce,“ upřesňuje Kruliš.

Ředitel Technických služeb se s autorkami v úterý dopoledne sešel. Malý ceremoniál zahájila drobná diskuze mezi trojicí autorek, Miroslavem Krulišem a ředitelkou školy Drahomírou Čutkovou o třídění odpadu všeobecně a vítězném logu. „Doma třídíme nejen papír, sklo a plasty,“ prozradily svorně autorky. Poté děvčata obdržela od ředitele Technických služeb sladkou odměnu a drobné dárky od Ekokomu.

Martin Šnajdr