Druhý ročník Královského brodění začal v sobotu po desáté hodině dopolední hned na několika místech centra Českého Brodu vystoupeními zejména žáků místních škol a členů zájmových organizací.

Na čtrnáctou hodinu byl naplánován příjezd císaře Zikmunda, který roku 1437 povýšil město na město královské. Ten se svojí družinou dorazil v průvodu na Husovo náměstí. Po slavnostním uvítání této vzácné návštěvy složila českobrodská garda slavnostní slib, který stvrdila sborovým „Tak chceme přísahati“ a bojovým pokřikem „Broda hrr“. Nedlouho poté se však ozvaly výstřely a řev z místní tržnice. Tudy do města vtrhla nepřátelská vojska, a garda se tak jala bránit své území. Po dlouhém a nelítostném boji nakonec garda cizince zdolala a vyhnala z města.

Večer byla pro dorazivší nachystána show s obrovskými ohnivými loutkami. Její začátek se však musel o nějakou dobu posunout, jelikož ohnivá show lépe vynikne ve tmě. Proto organizátoři po dohodě s diváky odložili začátek cca o 30 minut. Příchozí pak mohli na náměstí před radnicí spatřit hada, muže, ženu či koně vytvořené z ohně.

Nedělní část městských slavností se opět nesla ve znamení show, tentokráte však v hudebním rytmu. Se svým „bejby pankem“ se ve stanu na náměstí představil Kašpárek v rohlíku. Pro děti tam byla také připravena pohodlná postel, ve které se mohly válet a sledovat z ní dění okolo sebe. Pro koncertuchtivé zahrála namísto původně plánované kapely Traband organizátory na poslední chvíli dojednaná francouzská kapela Sergent Pepéré. Celý nedělní program zahájilo i ukončilo českobudějovické divadlo Buchty a Loutky se svým představením pro velké i malé.

Martin Šnajdr