Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bošičtí se změny zastávky nedovolali

Bošice – Zastávka daleko za obcí. Lidé musí chodit na silnici mezi pole, aby mohli odcestovat náhradní autobusovou dopravou, která od loňských povodní nahrazuje vlak, který běžně v Bošicích jezdí. Vlaková zastávka by však mohla sloužit také jako zastávka autobusu.

6.3.2014
SDÍLEJ:

Autobus. Ilustrační fotoFoto: Deník/ Ladislav Jerie

Jenomže dopravce nechce na vlakovou zastávku zajíždět. Proto lidé musí z Bošic až na křižovatku na Žabonosy.


„Prý na to nemají finance," řekl starosta Lubomír Šmejkal, který se zasazoval o to, aby lidé nemuseli chodit daleko za vesnici a tam čekat na autobusy. Kromě financí se dopravce odvolával také na čas, který by sed zajížděním do zastávky navýšil. „Přitom je to opravdu jen tři sta metrů od zastávky, měřil jsem si to," podotkl starosta obce. Tím naznačil, že by jistě nešlo a nějaké velké časové zdržení, pokud by autobus zajel až na klasickou zastávku.
„Je sice pravda, že u vlakové zastávky je nepořádek, ale bohužel nejde o majetek obce," naznačil starosta, že dalším důvodem, proč autobus nezajede k vlakové zastávce může být také stav jejího okolí.
Původně prý chtěli, aby autobus zajížděl do centra obce, to se však záhy ukázalo jako úplně nereálné. Právě proto žádali alespoň o malou změnu.


Nejprve prý jako označení náhradní zastávky sloužil jen klacek s označením, nyní je na místě cedule. „Dříve na náhradní zastávce bylo hrozně vody, tak jsme to alespoň zavozili, aby lidé nestáli v mokru," dodal ještě Šmejkal.
Zatímco dopravce s náhradní dopravou za vlak nevyhověl, vstříc žádostem vyšla autobusová doprava z Kolína. „Po povodních byla přidaná další linka do Bošic," řekl starosta. Podle něj komunikace s kolínskou autobusovou dopravou byla bezproblémová. Lidem to alespoň trochu pomohl a ne vždy musí za ves kvůli náhradní dopravě.


Obdobnou situaci vzhledem k náhradní dopravě za vlak, který jezdí z Peček do Kouřimi řešili také obyvatelé Chroustova.
Tato zastávka nebyla nějakou dobu obsluhovaná vůbec. „Otočení minibusu v Chroustově je opravdu složité, ale po několika konzultacích s představiteli obcí jsme udělali zkušební jízdu a minibus se u Výrovky stěží, ale přece otočil. Dohodlo se tedy, že vzhledem k délce trvání výluky se do obce zavedou vybrané spoje," uvedl tehdy Petr Šťáhlavský z Českých drah. Podle něj je však zajíždění do obce Chroustov je však na úkor jízdní doby cestujících, kteří jedou v minibuse na delší vzdálenost a musí absolvovat jízdu do a z Chroustova, což je šest minut navíc, oproti době, kdy tam minibus nezajížděl.


Během dlouhé doby, kdy je trať uzavřená se rozhodlo alespoň o jejím částečném zprovoznění. Krátká část z Peček do Radimi totiž nebyla povodněmi vůbec zasažená a tak v tomto úseku mohl být provoz tratě obnovený.
Vlak tak nyní má pouze dvě zastávky Pečky a Radim. V Radimi pak čeká na autobus a minibus náhradní dopravy a jede zase zpátky. Opravy na celé délce trati by měly trvat do 30. června. Pak by opět měl začít jezdit vlak.

Autor: Lucie Mašínová

6.3.2014
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení