V okrese Kolín je podle portálu seznamskol.eu nejvíce absolventů ekonomických a podnikatelských oborů. V nepoměru k tomu je pak ale poptávka ze strany zaměstnavatelů. Ti totiž, podle tiskové mluvčí Úřadu práce Kateřiny Beránkové, hledají nejvíce pracovníky strojírenských oborů. Poptávka je také po elektrikářích, pracovnících call center, řidičích nákladních a speciálních automobilů a pracovnících logistiky. Vyhledávanou profesní skupinou jsou také pracovníci ve zdravotnictví. 

Přitom je ale podle Kateřiny Beránkové největší zájem ze strany čerstvých maturantů po volných místech v administrativě. Jenže tam je nabídka velmi omezená, navíc jsou místa rychle obsazená. V evidenci Úřadu práce se pak nejčastěji ocitají absolventi škol zaměřených na ekonomiku, administrativu, podnikání, gastronomii a hotelnictví. Úplně nejmenší zájem ze strany zaměstnavatelů je o studenty humanitních oborů.

Ředitel Obchodní akademie Kolín Dušan Zahrádka je ale přesvědčený, že se tento problém jeho studentů spíše netýká. „Naši studenti jsou sice v průběhu studia připravováni v rámci školního vzdělávacího programu na budoucí nástup do zaměstnání, jenže po maturitě tam míří jen deset procent z nich, zbytek se hlásí na vysoké školy,“ říká ředitel a podotýká, že v minulosti to bylo přesně naopak. 

Možná i proto není počet nezaměstnaných absolventů na Kolínsku nijak dramatický. K 28. únoru tohoto roku bylo na Kolínsku v evidenci Úřadu Práce 62 registrovaných absolventů. Ke stejnému datu pak zaměstnavatelé v regionu nabízeli přes Úřad práce 692 míst pro ně vhodných.

Podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí je situace na trhu práce pro absolventy vesměs příznivá a jejich možné uplatnění pravděpodobnější, než tomu bylo v minulých letech. Počet nezaměstnaných absolventů se meziročně neustále snižuje. Kateřina Beránková to vysvětluje tím, že sami studenti k problematice zaměstnanosti přistupují už odpovědněji a snaží se získávat praxi v době studia.

Lépe prý mladé lid bez praxe přijímají také sami zaměstnavatelé, protože vsázejí na jejich nadšení a inovativní myšlení. To částečně potvrzuje vedoucí personálního oddělení kolínské firmy LAKOL Ivana Škarková. „Na trhu práce je obecně nedostatek zaměstnanců, proto přibíráme i absolventy středních škol libovolných oborů,“ vysvětluje s tím, že požadovaná specializace je výhodou, ale nikoliv podmínkou, protože si následně absolventy sami zaučují. „Všichni nám tu ale nevydrží,“ zmiňuje personalistka také negativní zkušenosti. Za tím prý stojí především přemrštěné požadavky mladých. „Jsou totiž přesvědčení, že by měli mít hned auto, notebook a telefon, a rovnou vykonávat manažerský post,“ komentuje jejich důvody personalistka. „Jenže tak to na trhu práce nefunguje,“ dodává.