„Operační důstojník vyslal na místo profesionální hasiče ze stanice Český Brod a Říčany a dobrovolné sbory obcí Doubek a Mukařov," řekl nadpraporčík Petr Svoboda. Tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík doplnil, že říčanští dobrovolní hasiči drželi takzvanou zálohu, kdyby se stala další nešťastná událost. Říčanští profesionálové totiž byli s veškerou technikou u požáru v Doubravčicích.

„V době příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že požár zasáhl část střechy a celé první patro a dál se rozšiřuje," dodal Petr Svoboda s tím, že hasiči nejprve požár lokalizovali a následně ho dostali plně pod kontrolu. K lokalizaci došlo krátce před půl jednou a o hodinu později hasiči porazili plameny zcela.

Tím však jejich práce nekončila. Museli ještě prostor zasažený požárem odvětrat a zkontrolovat skrytá ohniska pomocí termokamery. Pak byl dům podle Ladislava Holomčíka předaný majiteli.

Při krocení plamenů se zranil jeden z hasičů. Toho na místě ošetřila zdravotnická záchranná služba a poté byl pro kontrolu odvezený do vinohradské nemocnice.

„Už při příjezdu hasičů majitel uvedl, že požár vznikl po úderu blesku do domu, což následně vyšetřovatel příčin vzniku požáru potvrdil," řekl Petr Svoboda. Předběžná škoda byla vyčíslená na dva miliony korun. „Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty zhruba za 1,5 milionu korun," uzavřel Petr Svoboda.

Středočeští hasiči zaznamenali v sobotu asi čtyřnásobek běžného počtu výjezdů. Nejvíce zásahů bylo evidované na Praze – východ a v okresech Mladá Boleslav a Mělník.