„Bohužel situace na stavbě ukázala problém, nikdo nechce riskovat bezpečnost,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Práce na mostě se na zimu přeruší od 15. nebo 21. prosince, ale nadále se bude jezdit jen ve dvou jízdních pruzích. „Nedojde tedy k celkovému otevření vzhledem k tomu, že rekonstruovaná polovina stále není hotová. Nadále bude tedy zákaz vjezdu pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny,“ potvrdil místostarosta.

Z instalace nového osvětlení pilířů Masarykova mostu v Kolíně.
OBRAZEM: Horolezecká rutina, Masarykův most v Kolíně dostává nová světla

Pruhy na Novém mostě budou ale alespoň rozšířené kvůli zimní údržbě, každý by měl mít něco přes pět metrů.

Během zimy také bude nadále uzavřený podchod, kde je demontované osvětlení, nelze tam tedy zajistit bezpečný průchod. Do Starokolínské ulice také nebude možné sjet ani najíždět. „Omezení odbočení doleva za mostem na Zálabí bude nejspíš také nadále trvat,“ poznamenal Michal Najbrt.

Vánoční strom přicestoval na kolínské náměstí.
Vánoční strom už je na náměstí, letos má pevnější usazení i statické posouzení

Termín celkového dokončení 30. září následujícího roku město bere jako konečný. „Jestli se to o nějaký týden uspíší, budeme jedině rádi,“ dodává místostarosta s tím, že úplné uzavření mostu je plánované na červen, ale není to ještě plně potvrzeno.

Možná se práce zvládnou při provozu na semafory během některého víkendu. „Je to o možnostech stavby a technologiích, uvidí se, zda k celkovému uzavření vůbec dojde,“ uzavřel Michal Najbrt.