Českobrodské škole tomu dopomohl i enviromentální projekt Svět v pohybu, do kterého se škola přihlásila. „Přemýšleli jsme, co všechno by tento projekt mohl zahrnovat,“ prozradil učitel Jaroslav Kulich. Dlouho přemýšlel jak tento projekt uchopit.

Výsledkem se nakonec staly besedy, které žákům představí některá povolání. „Při práci se spousta lidí pohybuje a cestuje,“ vysvětlil Kulich.

Tento týden proběhla první z besed. „Letos se od nás ze školy hlásí čtyři žáci na učební obor Truhlář, to byl i jeden z důvodů, proč prvním představeným povoláním byl truhlář,“ prozradil Kulich.

Prvním hostem se tedy stal truhlář Ivan Čabay. „Trochu jsem se bál vyprávění před publikem, ale bylo to úžasné,“ vyprávěl po besedě Čabay, který si s žáky povídal téměř dvě hodiny. „Žáky jsem seznámil s truhlařinou, co to obnáší a jaké to je. Prozradil jsem také něco o podnikání,“ shrnul.

Povídání ale nebylo to jediné. Ivan Čabay totiž žákům předvedl praktickou ukázku. „Vyrobil jsem přímo ve třídě malý stoleček,“ prozradil.

Tato beseda však nebyla poslední, žáky čekají další. „Je spousta zajímavých zaměstnání a byl bych rád, kdyby to pokračovalo a nejen letos,“ doufá Kulich. Letos žáky čeká ještě beseda se zahradnicí, kadeřnicí, ale třeba i s televizním moderátorem nebo redaktorem televizních zpráv.

Martin Šnajdr