Do té doby se v lokalitě bude odehrávat rekonstrukce vodovodního řadu, podle kolínské radnice v současné době v havarijním stavu. Podle kolínského místostarosty Tomáše Růžičky, který má dopravu v gesci, oprava vodovodu bez uzavírky není prakticky možná.

Řidiči se tak dnešního rána setkali s cedulí zákaz vjezdu hned u křížku v lokalitě na Výfuku na křižovatce s ulicí U Nemocnice. Právě tudy vede jejich trasa, pokud se rozhodnou jet do města.

Řidiči si však při odbočování na křižovatce se Žižkovou ulicí počkají, hlavně v rušné hodiny, kdy je plná automobilů. Dopravní opatření v podobě semaforu se však v tuto chvíli nechystá, řekl již před časem Kolínskému deníku místostarosta Tomáš Růžička.

Uzavírka Benešovy ulice se však dotkne také autobusové dopravy. Pro tu bude sice uzavírka pouze částečná, ale nebude se kvůli ní obsluhovat několik zastávek.

Jde o zastávky číslo 2 a 22. Na lince číslo 2 se bohužel nebudou obsluhovat zastávky U Kauflandu, Benešova. Zastávka Samoobsluha bude přemístěna do ulice Míru. Na lince číslo 22 se nebude obsluhovat zastávka U Kauflandu.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu měla původně vést ulicí Masarykovou, s tím ale kolínská radnice nesouhlasila kvůli zvýšenému počtu dětí v lokalitě.