„Stavební práce začaly už v roce 2000. Od ministerstva kultury jsme dostali dotaci okolo 30 procent, největší část však hradíme my. Máme úžasnou podporu od památkářů. Jsou to nesmírně vzdělaní lidé a pro tuto práci velice nadšení,“ nastínil Emanuel Kodym , zodpovědný za obnovu zámku.

V budoucnu ho chtějí i částečně zpřístupnit veřejnosti. „Hrubé práce jsou v podstatě dokončeny, jemné restaurátorské práce a podlahy v prvním patře by měly být v příštím roce také hotové. Pak tam budou zbývat tisíce menších věcí, které budou napořád a budou se opravovat průběžně,“ upřesnil Emanuel Kodym.

Zámek pochází z 18. století a byl stavěn jako stodola. Od Marie Terezie ho získal generál Laudon, který si vzal nejlepší architekty té doby, a nechal přistavět křídlo a okrášlit zbytek zámku.

I když nemá ještě konečnou podobu, řada akcí již na zámku proběhla. Pro pozvané sociální ústavy připravili zábavný program, občanům obce nabídli možnost bezplatně využít zámek při svatbách a zorganizovali i den otevřených dveří.