Jenže toto místo padá. „Došlo ke změně postoje banky. Chtějí bankomat posunout do řady obchodů," řekl místostarosta Michael Kašpar. Podle jeho slov si banka vytipovala konkrétní dům, prý existuje i dohoda s majitelem objektu.

Právě umístění bankomatu do objektu veřejných toalet, které by vedlo k jejich zrušení, stejně jako zrušení stánku se zmrzlinou, vedlo k diskuzi na zastupitelstvu města.

Na ní se Kolíňák Martin Smetana ptal vedení města, jak zjišťovali potřebnost bankomatu oproti veřejným toaletám. „Podle mých informací je ve veřejném zájmu, aby v Kolíně na Zálabí vznikl bankomat. Jak to je zjištěno, že lidé na Zálabí budou raději, když tam bude bankomat, ale nebudou tam mít zmrzlinu a veřejný záchod?" zeptal se na začátku zasedání minulého zastupitelstva.

Co to bude znamenat pro veřejné toalety či stánek se zmrzlinou, však zatím není jasné. „To je další věc. Objekt bourat určitě nebudeme, záleží, zda ho nechat původnímu účelu. Toalety měly za rok 15 návštěv, nevíme, jestli to je úplně účelné," řekl Michael Kašpar.