„Díky aktivitám, které Toyota i PSA dělají, se na první polovinu příštího roku podařilo získat zakázky, které pomohou naší produkci,“ konstatoval prezident TPCA Koreatsu Aoki. To je i důvodem nového náboru do dělnických pozic, kde kolínská automobilka počítá v prvních třech měsících příštího roku s přijetím několika desítek nových zaměstnanců. „Chystáme se také lehce zrychlit linku a jednou z našich přípravných aktivit je i otevření náboru,“ dodává Aoki.

V končícím roce TPCA dokázala požadavky na výrobu pokrýt bez většího náboru a také doplňovala stavy díky projektu Ukrajina. „I když v projektu Ukrajina pokračujeme, naší prioritou jsou stále čeští zaměstnanci, především z regionů v blízkosti naší automobilky – Kolínska, Kutnohorska či Nymburska,“ přidává výkonný viceprezident TPCA Eric Brochard.

„Máme se zaměstnanci z blízkého okolí velmi dobré zkušenosti, řada z nich je u nás deset a více let a věříme, že i přes současné podmínky na trhu práce dokážeme najít lidi, které osloví naše zajímavá nabídka zaměstnání,“ uzavírá Brochard.