Odborná porota vybrala patnáct nejzajímavějších projektů, mezi které automobilka rozdělila tradiční částku čtyři miliony.

Stejně jako v posledních letech se i tentokrát do rozhodování o podpoře projektů zapojila veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. Celkem dorazilo více než 3700 hlasů, nejvíce z nich bylo pro projekt Cestička do školy, ve kterém chce Základní a Mateřská škola Starý Kolín zajistit bezpečnější cestu do školy pro dvě stovky dětí. U veřejnosti zabodovalo i využití dešťové vody 4. základní školy v Kolíně a další rozšíření Kolínské řepařské drážky.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří přispívají k rozvoji kolínského regionu. Zvyšující se počet projektů žádajících o naši podporu je pro nás potvrzením, že naše pomoc je v regionu pozitivně vnímána,“ řekl prezident TPCA Koreatsu Aoki při slavnostním předávání šeků v prostorách podnikatelského inkubátoru Cerop, před nímž nechyběla faceliftovaná kolínská trojčata. Viceprezident TPCA Eric Brochard pak vyzdvihl výbornou práci zaměstnanců TPCA, díky níž může automobilka pomáhat prostřednictvím grantového programu celému regionu. „Oceňuji také zapojení našich zaměstnanců do života regionu,“ dodal Brochard.

„TPCA se pro nás stala dobrým sousedem, sousedem, který má pro region cit a pozitivní vztah, což se ukazuje i na tom, že díky grantovému programu jsou podporovány konkrétní aktivity, které vycházejí z nápadů občanů. To jednoznačně přispívá k rozvoji regionu, bezpečnosti a také k dobrému sousedství,“ zhodnotil starosta Kolína Vít Rakušan.

Přehled podpořených projektů:
Cestička do školy (MŠ a ZŠ Starý Kolín)
Dešťová voda, nevyužité bohatství (4. Základní škola Kolín)
Muzejní depo pro vagóny (Kolínská řepařská drážka)
Jak se staví sen (SOŠ a SOU stavební Kolín)
Učíme se bruslit (SC Kolín)
Za kulturou na venkov (Nebovidská tvrz)
Už vím, jak zachránit život (Oblastní nemocnice Kolín)
Defibrilátory pro Kolín (Správa městských sportovišť Kolín)
Záchranný lodní kontejner (HZS Středočeského kraje)
Ze života hmyzu (Národní zemědělské muzeum Kačina)
Revitalizace Zálabské skály (Město Kolín)
Za bezpečnější obce (obce Býchory a Němčice)
Živá náves aneb Hydepark v Jestřabí Lhotě (obec Jestřabí Lhota)
Bavíme se a sportujeme v Kolíně (Město Kolín)
Rychle a zběsile na elektrokolech (Městská policie Kolín)