Jak jsme na podzim uplynulého roku informovali, katastrofální a naprosto nevyhovující stav objektů v areálu atletického stadionu nijak neodpovídá výsledkům sportovního klubu.


Do současné sociální budovy na mnoha místech zatéká. V současnosti tři sta padesátičlennému klubu tak chybí vyhovující šatny nebo posilovna. „Bohužel nemůžeme pořádat závody ani krajského významu,“ posteskl si atletický trenér Jiří Tuček na konci minulého roku.


Kolínský atletický oddíl se může pyšnit úspěchy nejvyššími. V poslední době nejvíce kolínskou atletiku proslavuje kladivářka Kateřina Šafránková. Loni ji o kousek utekl start na olympijských hrách v Pekingu, letos mimo jiné vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství světa do 22let. I ona se ovšem musí připravovat v nevyhovujících podmínkách. „Ta budova je šílená. Teče tam voda, je tam vlhko. Je potřeba s tím něco dělat. jeto absolutně nevyhovující,“ potvrdila Deníku dvacetiletá kladivářka.


I tento rok se v rozpočtu města objevila velmi vysoká částka týkající se právě atletického stadionu. S bezmála 80 milióny korun se počítá na stavbu běžecké dráhy a rekonstrukci objektu.


Místostarosta Kolína Roman Pekárek, který se velkou měrou podílel na přípravě rozpočtu na rok 2009, v lednu našemu Deníku uvedl, že po vyřízení potřebných dokumentací by stavbě už nemělo nic bránit. „Projekt už je hotový a stavební povolení bychom mohli dostat během několika dní. Poté se bude muset vypsat výběrové řízení na zhotovitele,“ řekl Pekárek na konci ledna 2009.


V srpnu, o sedm měsíců později, je ale příprava na stavbu nové budovy ve stejné fázi. Ba dokonce, se posunula směrem dozadu. Podle slov místostarosty ještě ani projektová činnost hotová není. „K realizaci jsme se ještě nedostali, ale chystáme se na to a pořád to chceme dělat. Ale to je teď tak vše. Dělají se přípravné práce jako je projektová činnost a příprava na výběr zhotovitele. Domnívám se, že bychom mohli začít ještě v tomto roce,“ odpověděl v srpnu na dotaz Deníku Pekárek.


Kolínský atletický trenér a jeden s vedoucích představitelů oddílu Jiří Tuček je zklamán dosavadním průběhem realizace stavby. „Projektová dokumentace by se měla podle mých zpráv dělat už rok a půl, ale ještě jsem ji ani neviděl. Nejsem si ani jist, jestli už je vůbec hotová, nebo jak je to s ní daleko,“ povzdechl si Tuček.

Tereza Hölzlová
Zdeněk Holeček