V lékárně Tyršova neměli ve čtvrtek 4. listopadu ani jeden. „Snad příští týden by měly přijít,“ zněla odpověď s tím, že zákazníci se po testech ptají. Stejně jako v ústavní lékárně v nemocnici. „Měly by přijít každým dnem, ale ještě stále čekáme,“ řekla magistra.

V Benu lékárně nejsou antigenní testy ke koupi už týden. „Nemáme, nejsou k dostání, nejsou nikde skladem. Lidé se po nich hodně ptají, denně je spousta dotazů,“ popsala lékárnice.

Nákup antigenních testů v Kauflandu. Ilustrační foto.
Antigenní testy jdou v Kolíně na odbyt. K dostání bude i rodinné balení

Apatyka Helios aktuálně doprodala poslední antigenní testy. Za den se jich prodalo několik desítek. Jeden stál 55 korun. I zde se po nich zákazníci dost ptají, další by měly být snad v pátek.

Dr. Max antigenní testy zatím má. Jde o sady do nosu, přičemž balíček po pěti kusech lze pořídit za 395 korun. „Nevím, za jak dlouho se vyprodají,“ dodala magistra.

Pár kousků měla ve čtvrtek také Zálabská lékárna. „Ale moc jich není, musíte si pospíšit,“ připomněl zaměstnanec. Jedna sada tam stojí 99 korun.

Koronavirus v okresech a krajích k 2. 11. 2021.
Covid se vrátil. Nejvíce zasáhl Moravu, posílil ale i na jihu Čech a v Praze

Testy ze slin bylo možné ve čtvrtek sehnat i v lékárně Salvia, a to jeden za 85 korun. Prodejně přišla zásilka několika set testů, ale podstatnou část z nich měla rezervovanou jedna z kolínských škol. Do prodeje jich jde zhruba necelá stovka, další se budou objednávat.